Juniorka v generálce podlehla rezervě Plzně

ne 2.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Juniorku sokolovského Baníku dnes čekal poslední přípravný zápas před zahájením sezony v divizi B. Na svém hřišti přivítala rezervu Plzně. V dresu Baníku se objevilo hned několik hráčů druholigového A týmu. Zápas se však domácímu týmu nevydařil a odnesl si pořážku 1:4. Jedinou branku Sokolova vsítil v prvním poločase Jiří Hucl. Fotky z utkání najdete ve fotogalerii.

0.kolo, neděle 2.8.2009
FK Baník Sokolov - FC Viktoria Plzeň "B"  1:4  (1:0)
Branky: 21. Hucl - 50. Süsser, 67. a 75. Darrida, 70. Herák
ŽK: 2:0 (Áč, Kratochvíl)
FK Baník Sokolov: Dvořák (45. Macháček) - Vašata, Duben, Studík (45. Doležal), Kaplan (45. Nápravník) - Habai (45. Bereczký), Bastl (45. Kratochvíl), Hucl (75.Bastl), Ferko - Komberec (45. Áč), Čertík
FC Viktoria Plzeň "B": Hroník – Nový, Chvojan, Bauer, Štrajt (32. Šlajs) – Mudra (67. Vitouš), Süsser, Matas (55. Staněk), Vrzal (67. Herák) – Krbeček (75. Štverák)

Již hodinu před samotným začátkem utkání vydatně pršelo, na hráče tak čekal výrazně podmáčený trávník. To však nebylo na hře prakticky vůbec znát. Prvních deset minut se oba celky soustředily především na bránění, hrálo se tedy především ve středu hřiště.

Úvod utkání nepřinesl příliš mnoho šancí, vážnější situace přišla až v 21. minutě, kdy Vašata poslal centrovaný míč do pokutového území, tam se k němu ale nedostal žádný z domácích hráčů a brankař Plzně tak ukryl balon ve svých rukavicích. O pár okamžiků později již domácí Baník vedl. Hucl se dokázal prodrat obranou hostí až k brankářovi a vystřelil. Jeho střelu gólman hostí ještě stačil vyrazit, odražený míč se ale dostal zpátky k Huclovi a ten neměl problém poslat svůj tým do vedení 1:0.

Další nebezpečná situace nastala ve 30. minutě, roh Sokolova rozehrával kapitán Vašata, nepříjemný míč se ale nedostal k žádnému útočícímu hráči. Plzeň se poprvé osmělila o pět minut později, po faulu Studíka rozehrávali plzeňští trestný kop, který skončil několik málo decimetrů nad Dvořákovo brankou.

Pár minut před koncem prvního poločasu zahrával Sokolov trestný kop. Ten rozehrál Vašata, jeho točený centr nedokázal nikdo z hostujících obránců odvrátit a balon skončil na břevně plzeňské svatyně. Poslední výraznou šanci prvního poločasu si připsal agilní Komberec, jenž se dostal do dobré pozice na hranici velkého vápna, střela však nenašla svůj cíl a tak první poločas skončil těsnou výhrou domácího Sokolova 1:0.

O přestávce poslal domácí trenér Jiří Dreiseitl na hřiště hned šestici hráčů – Berezcký, Áč, Kratochvíl, Doležal, Nápravník a brankář Macháček. Hned v úvodu druhé půle kopali hosté rohový kop, se kterým si ale sokolovská obrana dokázala bez větších problémů poradit. 52. minutě odpískal rozhodčí po faulu jednoho ze sokolovských obránců na pronikajícího hráče Plzně pokutový kop. Ten plzeňští bez problému využili a bylo tak srovnáno – 1:1. První kartu zápasu viděl střídající Áč v 52. minutě.

Plzeň se dostávala do čím dál většího tempa a začala domácí tým přehrávat. Její tlak byl odměněn v 70. minutě další penaltou, kterou hosté rovněž proměnili a obrátili tak skóre ve svůj prospěch – 1:2. O další dvě minuty bylo sokolovské juniorce ještě hůř, když se jeden z plzeňských útočníku po chybě sokolovské obrany dostal sám před Macháčka a zvýšil už na 1:3 z pohledu domácích.

Další branku přidali hosté v 76. minutě a bylo prakticky po zápase – 1:4. Domácí Sokolov se poté už nezmohl k lepší útočné akci a hosté si bez větších problému vítězství pohlídali až do závěrečného hvizdu. Juniorka Baníku tak po dobrém výkonu v prvním poločase inkasovala dvě branky z penalty a plzeňští dovedli zápas do vítězného konce.

Jiří Dreiseitl (FK Baník Sokolov): Dnešní utkání bylo utkání dvou rozdílných poločasů, kdy si myslím, že v první půli jsme měli více ze hry, dokázali jsme si vytvořit dobré brankové příležitosti, bohužel jsme se prosadili pouze jednou. V druhém poločase nás výrazně zabrzdila přísně písknutá penalta. Od 60. minuty s výsledkem nemohu být spokojen, dostali jsme čtyři branky a do zápasu jsme se již nedokázali vrátit.