Juniorka v Plzni prohrála 1:2

st 24.2., Lukáš Švéda

P l z e ň - Po těsné domácí výhře nad mosteckým dorostem zajížděla juniorka do Plzně, aby se zde utkala s juniorkou Viktorie. Duel lépe zvládli domácí, účastníci ČFL, kteří po dvou brankách Lukáše Bezděka zvítězili 2:1.

přát., středa 24.2.2010
FC Viktoria Plzeň "B" - FK Baník Sokolov B  2:1  (2:0)
Branky: 2x Bezděk - 75. Kratochvíl
FK Baník Sokolov B: Dvořák (46. Macháček) - Kratochvíl, Hucl, Duben, Hanzlík - Ferko, Puchmertl, Janáček, Komberec - Duchnič (65. Bastl), Čertík (55. Bereczký)

Juniorka odjela do Plzně se třemi posilami z A týmu - Hanzlíkem, Janáčkem a Duchničem. Složení základní sestavy se tak přeblížilo té, která se bude objevovat v soutěžních zápasech, kdy posily z A mužstva budou juniorce pomáhat k udržení divize.

Nasazení posil se v utkání projevilo, juniorka dokázala hrát se silným soupeřem vyrovnaný zápas. Začátek však patřil plzeňské juniorce, která se v úvodu ujala vedení. Ve 13.minutě obrana Baníku nezachytila centr do vápna a Bezděk vstřelil svůj první gól v zápase - 1:0. Sokolovští hráči se snažili o rychlé vyrovnání a vypracovali si několik gólových šancí. Vyrovnat mohl Janáček, ale jeho přímý volný kop brankář domácích s potížemi zpacifikoval. Ze vzduchu poté zahrozil Duben, jenže jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Do třetice se k ohrožení branky dostali Čertík s Duchničem. Sokolovští útočníci se však nedomluvili, který z nich vystřelí, a tak slibná šance skončila srážkou obou hráčů. Prakticky z protiútoku Viktoráni chytře a rychle rozehráli po faulu ve středu hřiště, dlouhým nákopem pronikli do otevřené obrany a Bezděk se opět nemýlil – 2:0.

Pokud byli domácí lepší v prvním poločase, pak byl Baník lepší v tom druhém. Juniorce se podařilo snížit až v 75. minutě, kdy si po standardce Hanzlíka naběhl na zadní tyč Kratochvíl a hlavou vstřelil první sokolovský gól. O minutu později mohl vyrovnat Janáček, ale jeho střela z vápna jen těsně minula branku domácích. Zápas už se pak jen dohrával a domácí juniorka si výhru vzít nenechala a zvítězila 2:1.

Trenér Dreiseitl po zápase řekl: “Jsem spokojen s přístupem áčkařů, kteří patřili k pilířům naší hry. Naopak nejsem spokojen s hrou našich stoperů, kteří mezi sebou špatně komunikují. Samozřejmě nejsem spokojen, protože jsme prohráli, ale dokázali jsme hrát se soupeřem z ČFL vyrovnaný zápas.