Juniorka v Chomutově nebyla horším týmem, přesto prohrála 2:1

so 24.10., Tomáš Bouda

Ch o m u t o v - Ve dvanáctém kole čekalo sokolovskou juniorku těžké utkání na půdě velmi silného Chomutova. Před zápasem byli domácí na páté pozici, Baníku naopak patřila až třináctá příčka. Roli favorita Chomutov příliš nepotvrdil. Zvítězil sice 2:1, ale rozhodně nebyl lepším týmem. Utkání také z velké části ovlivnili rozhodčí.

12.kolo, sobota 24.10.2009
FK Chomutov - FK Baník Sokolov B  2:1  (1:0)
Branky: 22. Vait, 61. Zaťko z pen. - 51. Kratochvíl ŽK: 70.Hyneš - 60. Hrabáč, 63. Kratochvíl
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Nápravník, Duben, Hrabáč (61. Bastl), Doležal (70. Kouba) - Kratochvíl, Hucl, Prchal, Ferko - Bereczký - Čertík

Trenér Jiří Dreiseitl nemohl využít hráče z áčka. K dispozici byl pouze Igor Hrabáč, jenž se však v průběhu zápasu zranil a ze širšího kádru A-týmu nastoupil už jen Jiří Prchal. S juniorkou neodcestoval ani Lukáš Komberec, připravující se k zítřejšímu utkání na Žižkově. Trenérovi tak zbyl pouze jeden útočník a na střídačce František Kouba, který do hry zasáhl pouze na posledních dvacet minut, neboť ho zítra čeká velmi důležité utkání dorostu. Baník tak zvolil defenzivnější taktiku a rozestavění 4-4-1-1.

První poločas byl poměrně vyrovnaný. Bohužel již v průběhu první půle zaúřadoval rozhodčí. Baník otevřel skóre utkání, rozhodčí však regulérní gól neuznali. Na druhé straně však neměřili stejně. Domácí se ujali vedení, když ve 22. minutě skóroval Vait – 1:1. Této brance však předcházel neodmávaný a také neodpískaný ofsajd. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a tak hráči odcházeli do šaten za stavu 1:0.

Ve druhém poločase hosté na Chomutov vlétli. Odměnou jim byla vyrovnávací branka, kterou vsítil Marek Kratochvíl v 51. minutě – 1:1 . Po vstřeleném gólu byl Baník aktivnějším celkem a tlačil se dopředu. V 61. minutě však přišel další šok. K udivení všech přítomných na stadionu se rozhodčí odhodlal písknout penaltu proti Baníku. Míč na značku pokutového kopu si postavil domácí brankář Radek Zaťko a překonal svého kolegu v brance Baníku -1:2. Nutno podotknout, že z odpískané penalty byli překvapeni i domácí hráči.

Po inkasovaném gólu přešel Sokolov do rozestavění 4-4-2 a zatlačil domácí do hluboké defenzivy. V této době hrál Baník již bez zraněného Hrabáče. V 70. minutě přišel na hřiště i druhý útočník František Kouba a tlak hostů se stupňoval. Sokolov byl v těchto chvílích jednoznačně lepším tým a Chomutov přehrával. Juniorka dokázala domácí zatlačit před jejich bránu a vypracovala si také několik standardních situací. Po jejich rozehrání však pravidelně zvedal praporek pomezní rozhodčí nebo hlavní sudí pískal útočný faul a zbrzdil snahu o vyrovnání skóre. Přesto si Baník vypracoval ještě několik příležitostí. Druhou branku bohužel už Sokolov ale nevsítil. Tlak Baníku i celé utkání ukončil rozhodčí, který odpískal konec utkání zhruba o pět minut dříve! Juniorka potřetí za sebou prohrála, ačkoliv tentokrát si to vůbec nezasloužila

„Hráče musím za druhý poločas pochválit. Hlavně posledních třicet minut odehráli ve velkém nasazení. Takové nasazení je však třeba předvádět po celých devadesát minut. Soupeř ke konci zápasu fyzicky odpadl a my ho přehrávali, bohužel nám ale nebylo přáno. Věřím tomu, že bychom i vyrovnávací branku vstřelili, rozhodčí však ukončil zápas dříve. V dnešním utkání jsme museli improvizovat. Měli jsme k dispozici pouze jediného útočníka, neboť Koubu jsme šetřili na zítřejší utkání, které bude pro dorost velmi důležité. Nasadili jsme ho tak pouze na posledních dvacet minut. Opravdu, hlavně za druhý poločas, nemám týmu co vytknout. Chválím hráče za bojovnost, zlepšila se i chuť do hry. Doufám, že takhle budeme hrát pořád,“ uzavřel hodnocení trenér juniorky Jiří Dreiseitl.