Juniorka suverénně porazila Chodov 6:1, Bereczký nastřílel hattrick

ne 29.8., Lukáš Švéda, Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve 4. kole Krajského přeboru na sebe narazily dva exdivizní týmy, domácí juniorka přivítala od 17 hodin Spartak Chodov. Utkání mělo očekávaný průběh. Baníkovci tvoří hru a vytvořili si několik gólových šancí, ale ani Novotný, ani Hudec neuspěli. Změnu skóre přinesla až 28. minuta, kdy Hudec našel za obranou Bereczkého, který střelou ke vzdálenější tyči poslal Baník do vedení. Také chodovští fotbalisté mohli skórovat. Samostatný únik R. Bečváře však Bertelman zneškodnil. V 51. minutě se hosté dočkali vyrovnání, když Klemera zakončil akci střelou do prázdné branky. Chodovská radost vydržela pouhou minutu, protože Puchmertl poslal Baník opět do vedení přesnou a tvrdou střelou k tyči. V 61. a 64. minutě svého spoluhráče napodobil kapitán Baníku Bereczký, který tak zkompletoval svůj hattrick. Pátý gól juniorky přidal v 83. minutě Ferko, který zužitkoval přihrávku Plevy a o tyč překonal soupeřova brankáře. V poslední minutě skóroval z přímého kopu do šibenice Pleva. Baníkovská juniorka si tak připsala další snadné vítězství a tři body za výhru 6:1.

4.kolo, neděle 29.8.2010
FK Baník Sokolov B - Spartak Chodov  6:1  (1:0)
Branky: 28., 61. a 64. Bereczký, 53. Puchmertl, 82. Ferko, 90. Pleva - 51. Klemera
ŽK: 85. Šaloun - 84. Šustr
Rozhodčí: Berka - Pešek, Aubrecht
FK Baník Sokolov B: Bertelman - Hudec (76. Šaloun), Jašíček, Oláh, Ferko - Bastl (68. Pleva), Puchmertl, Jankovský - Novotný (59. Kouba), Bereczký (K), Domin
Spartak Chodov: Tolstikov - Ploc, Krásný, Obešlo (66. Kolařík), Štěpán, Šustr - Bečvář M., Klemera (K), Bečvář R. (78. Kastl), Lembacher - Koranda (88. Eszenyi)
Počet diváků: 243

Sokolovská juniorka vstupovala do zápasu jako jasný favorit, všechna svá dosavadní utkání v přeboru dokázala vyhrát. Naopak Chodov zatím odehrál jen dva zápasy, a ani z jednoho nevybojoval ani bod. Karty tak byla jasně dané. Chodov nastoupil s pěti obránci a jeho taktika byla jasná, vytěžit ze zápasu alespoň bod. A taktika se od začátku ukazovala jako zcela oprávněná. Baník totiž od úvodních minut obléhal vápno hostí a často se pokoušel o útočné akce a nebezpečnou střelbu. Poprvé se juniorka mohla radovat v 10. minutě, kdy Jankovský poslal středem obrany Chodova do sóla Novotného, jeho střelu ale nohou zachytil brankář Tolstikov. Hned nato ale hosté ukázali, že si na ně naše obrana musí dávat pozor. Radek Bečvař totiž utekl obraně Baníku po levé straně a pořádně prověřil Bertelmana. Ten ale se svým zákrokem uspěl. Po dvaceti minutách domácí dokonce vstřelili branku, ale Bereczký si přesný centr od Jašíčka zpracoval rukou a branka tak nebyla uznána. Juniorka ale ovládala hru, byla rychlejší a gól byl otázkou času. A ten přišel ve 28. minutě, kdy Hudec poslal křížnou přihrávku do vápna aktivnímu Bereczkému a ten ke vzdálenější tyči skóroval – 1:0.. Juniorka tak konečně potvrdila svou převahu. Ve 35. Minutě kopali domácí roh, po nedorozumění v rozehrávce se ale balonu zmocnil Klemera, ve vápně nahrával před branku Štěpánovi. Ten vrátil prvně jmenovanému, s následnou střelou si však Bertelman i s Hudcovo pomocí poradil. Z ničeho nic ale mohlo být bleskově srovnáno. Konec poločasu byl opět v režii Baníku, který tentokrát hrozil především z rohových kopů. Ani jeden ze závarů ale další branku nepřinesl a juniorka tak vedla po prvním poločase 1:0.

Do druhé půle vkročil Baník razantně, hned po pár sekundách se ve stoprocentní šanci před brankou ocitl Novotný, trestuhodně však přestřelil. Celé vzrušení však bylo zbytečné, sokolovský útočník totiž byl v ofsajdu. Svoji šanci tak dostal Chodov a využil ji. Po centru z levé V 51. minutě se před brankou ocitl Klemera a bez potíží prostřelil Bertelmana – 1:1. Chodovská extáze však trvala pouhé dvě minuty. Dobrých pětadvacet metrů od branky hostí napřáhl Puchmertl a jeho projektil zapadl přesně k pravé tyči – 2:1. Několik desítek diváků tak vidělo dvě pěkné branky v rychlém sledu. A festival krásných branek pokračoval. Po hodině hry se ocitl před vápnem s balonem na kopačkách Bereczký, a nekompromisní ranou upravil na 3:1 Bereczký navíc vstřelil svou druhou v utkání. A netrvalo dlouho a kapitán Baníku zkompletoval hattrick – Bereczký opět napřáhl z dálky a jeho perfektní střela opět skončila za Tolstikovo zády – 4:1. Hráči Chodova nyní působili spíše než fotbalisté jako bezmocní diváci. Juniorka si v dalších minutách už hru výrazně užívala a pěknými kombinacemi dělala z chodovských solné sloupy. V 77. minutě se ale do brejku dostal Koranda, jeho nájezd efektním zákrokem však Bertelman zlikvidoval. Osm minut před koncem ale juniorka ukázala, kdo je v dnešním utkání pánem. Z obrany si totiž před branku vyběhl Jakub Ferko a s pomocí tyče poslal míč do branky – 5:1. V poslední minutě kopal ještě střídající Pleva standardku z hranice vápna, a jeho pokus krásně skočil od břevna do branky Chodova – 6:1. Poté už sudí Berka odpískal konec a juniorka tak postupuje Krajským přeborem bez porážky.