Juniorka si z Prahy odváží prohru 0:3

ne 11.10., Lukáš Švéda, Jan Kašpar

P r a h a - Dnes od 10.15 nastoupila ke svému dalšímu zápasu v Divizi B naše juniorka. Již ve třetí minutě se domácí ujali vedení. Po celý zbytek poločasu pak udávali tempo a baníkovské hráče zatlačili na jejich polovinu. Fotbalisté Admiry měli několik vyložených šancí, ale zásluhou brankáře Dvořáka další branky již nepřidali. Ani nástup do druhého poločasu Baníku nevyšel, domácí přidali ve 49. minutě po rohovém kopu druhý gól. Hráči Admiry se do konce zápasu trefili ještě jednou, a tak si sokolovský tým připsal porážku 0:3.

10.kolo, neděle 11.10.2009
FK Admira Praha - FK Baník Sokolov B  3:0  (1:0)
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Nápravník, Hucl, Duben, Vašata (K) - Kratochvíl, Bastl, Pleva, Prchal - Komberec, Čertík

Do utkání vstupovala sokolovská juniorka z 12. pozice v divizní tabulce, domácí Admiře patřilo se ziskem 12 bodů sedmé místo. V sestavě sokolovských se představila dvojice hráčů A týmů - záložník Jiří Prchal a útočník Lukáš Komberec.

Úvod utkání vyšel lépe domácí Admiře. Sokolovským se totiž nepodařilo zachytit úvod utkání a díky tomu se pražský celek dostal během úvodních okamžiků do dvou slibných šancí, ani jedna však brankou zatím neskončila. O pár vteřin později, respektive ve 3. minutě se však už Admira prosadila a dostala se do vedení - 1:0 pro domácí. Tato branka naší juniorku zaskočila a kopačky Sokolova se vkradla řada nepřesností. Útočné výpady hostů často končily nepřesnou finální přihrávkou nebo ofsajdovým postavením. Do poločasu se tak juniorka nedokázala z rychlé branky vzpamatovat a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Admiru.

Do druhého poločasu už nenaskočil Petr Bastl, kterého v srdci zálohy nahradil Tomáš Bereczký. V úvodu druhé půle se sokolovšťí díky bojovnosti dokázali natlačit před branku Admiry, ve 48. minutě se ale domácí dostali po chybě brankáře Dvořáka do dvougólovéo vedení. Dvořák místo odkopu od brány zbytečně daroval balon domácímu útočníkovi a ten zvýšil na 2:0. Po této brance se domácí soustředili výhradně na obranu a sokolovšťí tak přebrali iniciativu. Jejich snaha přinesla několik nadějných pozic. Za zmínku stojí především dva úniky Čertíka a jeden Komberce, oba však pokaždé mířili pouze do prostoru domácího brankáře, který si s jejich střelami dokázal poradit. Naopak poté přišel brejk Admiry, který domácí proměnili a zvýšili na tak už na 3:0. Na toto už Sokolov nedokázal zareagovat a z Prahy tak veze porážku 0:3. Šanci na reparát budou mít Baníkovci příští neděli, kdy hostí na domácím hřišti rezervu Mostu.

Hodnocení trenéra Jiřího Dreiseitla: "Dnes se nám opět nepodařil začátek utkání, domácí se dostali již ve třetí minutě do vedení. To nám relativně nabouralo taktiku. Po této brance jsme byli hodně zaskočení a do konce poločasu jsme se z toho nedokázali probrat. Často se nám nepodařilo přesně přihrát, když už se nám nějaká akce povedla, nakonec nás zastavila vlastní nepřesnost nebo ofsajdy. Do druhého poločasu jsme se rozhodli vyměnit Bastla za Bereczkého, který výrazně naší hru oživil. V druhé půli jsme přidali bojovnost a dařilo se nám soupeře zatlačit. Bohužel pro nás ve 48. minutě přišla druhá branka. Admira už poté jen bránila, bohužel Čertík s Kombercem, poté i Bezrecký své šance neproměnili. Domácí vstřelili ještě třetí branku a bylo po zápase. Největší a jediné pozitivum bych viděl ve střídajícím Bereczkém, který si dnešním výkonem výrazně řekl o základní sestavu. Na příští týden s Mostem se pokusíme kádr posílit například několika hráči z A týmu, nejdůležitější bude, aby se nám doma podařilo vyhrát."