Juniorka si připsala první výhru

ne 16.8., Lukáš Švéda, Jan Kašpar

S o k o l o v - Juniorce sokolovského Baníku se podařilo v prvním domácím zápase v této mistrovské sezoně porazit tým Přední Kopaniny v poměru 2:0. Poprvé se domácí radovali již v 9. minutě, kdy branku vstřelil krásnou střelou Jiří Prchal. Do druhého poločasu nastoupil Sokolov se stejném tempě, v jakém ukončil půli první. Velkou šanci si připsal Vašata v 48. minutě, druhou branku však domácí přidali až v 89. minutě zásluhou Kratochvíla. Tento výsledek vydržel až do konce utkání a juniorka si připsala do divizní tabulky svoje první tři body.

2.kolo, neděle 16.8.2009
FK Baník Sokolov B - FC Přední Kopanina  2:0  (1:0)
Branky: 9. Prchal, 89. Kratochvíl
ŽK: 19. Busta, 87. Sedláček, 89. Houška, 90. Buzek
ČK:
Rozhodčí: Bureš – Kubec, Kožár
FK Baník Sokolov B: Dvořák – Kaplan, Studík, Duben, Vašata (73. Kratochvíl) – Habai, Prchal, Hucl (63. Pleva), Hanzlík – Čertík (83. Ferko), Komberec
FC Přední Kopanina: Jeřábek – Busta, Šafr, Houška, Gernster (82. Beneš) - Sedláček (87. Slaboch), Honetschläger, Juckem (77. Kratochvíl), Buzek - Sýkora, Horák
Počet diváků: 250

Nedělní odpoledne patří tradičně sokolovské juniorce a tak tomu bylo samozřejmě i tentokrát. V prvním domácím zápase této divizní sezóny přivítal Baník hráče FC Přední Kopanina. Zajímavostí je, že v jejím kádru se nachází bývalý sokolovský trenér a nynější trenér Sparty Praha, Martin Hašek. Ten ale dnes s hosty nepřicestoval. Naopak domácí nastoupili posilněni o několik hráčů A týmu, kteří měli Sokolovu pomoci k prvním bodům.

Do utkání vstoupili aktivněji sokolovští. Již ve třetí minutě utekl po levé straně Čertík, míč zatáhl do vápna, předložil přesnou přihrávku Kombercovi, ale tomu chybělo pár centimetrů, aby rozvlnil síť. Takhle zazvonilo pouze břevno. I v dalších minutách byla baníkovská juniorka lepší a její útočná snaha rychle přinesla ovoce. U pravé autové čáry byl faulován Čertík a k zahrávání přímého volného kopu se postavil Prchal. Sokolovský záložník s vytříbenou technikou zaskočil hostujícího brankáře, když zakroutil míč přímo do šibenice - 1:0 pro Sokolov. Krásný fotbalový okamžik.

Hráči Přední Kopaniny měli s pohybem našich hráčů problémy, které řešili zákroky někdy velmi nevybíravými. Hosté o sobě dali pořádně vědět až ve 23. minutě, kdy po chybě Dubna pronikal po levé straně Horák, ale jeho slabou střelu Dvořák v klidu chytil. O pět minut později mohl Hucl přidat druhý baníkovský gól, ale na Čertíkův centr jen těsně hlavou nedosáhl. Za dalších pět minut se k další gólovce dostal " áčkař " Hanzlík. Odražený míč si ve vápně pohotově zpracoval, tvrdě vypálil, ale ke smůle domácího publika trefil pouze konstrukci ohraničující šibenici. Sokolovská jedenáctka dále hýřila aktivitou a tím soupeře zatlačila na jeho polovinu. Baník v prvním poločase využíval ke svým útočným výpadům především pravou stranu, kde operoval Michal Habai, který posílal do vápna jeden centr za druhým. Bohužel jim však chyběla větší přesnost. Tuto vlasnost postrádala většina přihrávek, které mířily ze sokolovské zálohy na útočné duo Komberec - Čertík. Hosté nepředstavovali pro defenzívu Baníku žádné nebezpečí, protože se nedostali ani na dostřel domácí branky. Čestnou vyjímkou byl Honetschläger, který po rohovém kopu zakončoval hlavou mimo. Do konce prvního poločasu už hráči obou týmů žádnou zajímavou akci nepředvedli, a tak se šlo do kabin za hubeného vedení domácího týmu 1:0.

Začátek druhého poločasu patřil Baníku. Nejdříve se individuální akcí blýskl Hanzlík, kterému chybělo velmi málo, aby postupoval sám na branku. Ve 48. minutě tvrdě pálil z dobrých 30 metrů kapitán týmu Vašata a Jeřábek v brance Př. Kopaniny měl hodně práce, aby míč vyrazil alespoň na roh. Domácí tým měl opět velkou převahu, ale k zakončení se už tolik nedostával. V 58. minutě se ozvali hosté opět zásluhou Honetschlägera, který ale tvrdou ranou zamířil jen doprostřed branky. Na druhé straně odpověděla juniorka standartní situací, kdy Prchal poslal střílený centr, Jeřábkovi balón proletěl mezi rukami, jenže překvapený Studík nedokázal hlavou zamířit mezi tři tyče. Sokolovští drželi častěji míč na svých kopačkách, ale ne a ne si vypracovat slibnější šance nebo se prodrat do zakončení.

To se změnilo dvacet minut před koncem. Juniorka předvedla krásnou kombinační akci, na jejímž konci stál Vašata, který přihrával před prázdnou branku Kombercovi, ale před ním zasáhla hostující obrana a odkopla na roh. Poté během několika málo vteřin mohli druhý gól přidat hned tři sokolovští mladíci. Nejprve pálil Habai, jehož zakroucenou střelu vyrazil Jeřábek. Míč se na vápně dostal k Prchalovi, který také šikovně střílel, ale Jeřábek v brance hostí předvedl další vynikající zákrok. Poté se míč opět vrátil do vápna a Studíkovi chyběl větší důraz, aby míč dopravil do branky. Další branku mohl Baník přidat po rychlém protiútoku, kdy po Habaiově centru mohl za záda vlastního brankáře skórovat jeden z hostujících obránců. Za malý moment se před brankářem zjevil Komberec, ale trefil pouze strážce branky Přední Kopaniny. Minutu před koncem se Baník konečně dočkal. Opět skvěle zahraný přímý volný kop Prchala usměrnil za záda Jeřábka střídající Kratochvíl, který tak potvrdil celozápasovou převahu Sokolova.

Juniorka Baníku Sokolov si tak po zásluze připisuje první tři body do tabulky, když po celých 90 minut byla lepším týmem a v každém poločase dokázala jednou skórovat. Hosté působili ustrašeným dojmem a za celý zápas si nevypracovali jedinou šanci.