Juniorka s Kladnem remizovala 2:2

ne 27.9., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v - V osmém kole divize hostila juniorka kladenskou rezervu. Hosté byli ze začátku aktivnější. Z jejich převahy vyústil gól, který vstřelil Jan Čurda. Po inkasovaném gólu se začal Sokolov víc tlačit do útoku a dočkal se i vyrovnání. Na přímý kop Vašaty si nejlépe naběhl Miloslav Čertík a vyrovnal. V závěru měl Baník i další náznaky šancí. Nejzajímavější byla pumelice Vašaty z 35 metrů, která jen těsně minula bránu hostí. Ve druhém poločase nejprve kladenský Josef Procházka poslal hosty do vedení. Vzápětí však v 84. minutě Jakub Ferko vyrovnal. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo.

8.kolo, neděle 27.9.2009
FK Baník Sokolov B - SK Kladno B  2:2  (1:1)
Branky: 35. Čertík, 84. Ferko - 22. Čurda, 82. Procházka
Rozhodčí: Tereba - Chládek, Váňa
ŽK: 1:1 (85. Hucl - 70. Jánoš)
Diváci: 180
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Nápravník, Hucl, Duben, Vašata - Ferko, Pleva, Bastl (88. Bereczký), Doležal (36. Kratochvíl)- Čertík (80. Kouba), Komberec.
SK Kladno B: Rouček - Samek (K), Nejedlý, Rada, Broschinský, Bambur (65. Jánoš), Čurda, Hlava, Mašanský, Procházka (85. Jaráb), Rouček (76. Hrubý)

V nedělním odpoledni se sokolovská juniorka utkala s rezervou ligového Kladna. V domácí sestavě se objevil pouze jeden hráč A týmu, Lukáš Komberec. Kladno s sebou přivezlo dva hráče z prvního týmu – Jana Broschinského a Tomáše Mašanského. Hrálo se v teplém a slunečném počasí, ale ani to nepřilákalo na stadion příliš fanoušků.

Do utkání aktivněji vstoupili hosté z Kladna, kteří měli v úvodních minutách míč častěji na svých kopačkách. Domácí se k balonu příliš často nedostávali, většinou se z kladenského tlaku vysvobozovali jen za cenu dlouhých odkopů. Ale převaha hostujících hráčů branku v prvních deseti minutách nepřinesla. V 11. Minutě se na hranici velkého vápna po individuální akci dostal agilní Komberec, jeho střela však brankářovi Roučkovi příliš starostí nenadělala.

O další minutu později zahrával Sokolov roh. Z toho ale pro hosty žádné nebezpečí nevzešlo. Ve 20. minutě se hosté dostali do vedení. Na hranici velkého vápna zůstal osamocený Čurda, který se sám před brankářem Dvořákem nemýlil a trefil se přesně k levé tyči – 0:1. O pár okamžiků však mohlo být srovnáno. Jeden z domácích hráčů poslal pěkný centr na Ferka, ten však míč nedoskočil. Po necelé půlhodině hry poslal do vápna domácích centr Čurda, s tím si však dokázal poradit Dvořák. Kladno však bez větších problémů kontrolovalo hru a domácí k ničemu nepouštěli.

Ve 34. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když domácí kapitán Pepa Vašata poslal míč na hlavu Čertíka a ten se nemýlil – 1:1. Ve 38. minutě Komberec ostře atakoval unikajícího protihráče, jeho zákrok však zůstal rozhodčím nepotrestán. Po vyrovnávací brance se hra vyrovnala, domácí se postupně Kladnu vyrovnávali. Dvě minuty před koncem první půle se k pěkné střele dostal Vašata, jeho projektil jen těsně minul Roučkovo branku. Nic zásadního se poté už nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle oba týmy nastoupily beze změn v sestavách. Stejně jako se Kladnu povedl vstup do první půle, tak vyšel start domácím do té druhé. V 50. minutě hezky vystřelil Kratochvíl a jeho střela nadělala Roučkovi nemalé starosti. Domácí Baník se dostával stále k častěji k brankovým příležitostem, žádná však zatím brankou neskončila. V 61. minutě dostal příležitost ke střele Kratochvíl, jeho střelecký pokud měl ke gólu velmi blízko. O čtyři minuty později využili prvního střídání hosté, Bambura nahradil na trávníku Dominik Jánoš.

Dvacet minut před koncem utkání kopal přímý kop Vašata, jehož centr nemálo zaměstnal hostující obranu. Hned z následného brejku utekl Brochinský, který nejprve prověřil Dvořáka a z dorážky mířil vedle jeho branky. Ke konci utkání se hrál vyrovnaný fotbal, hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 76. minutě Kladno opět střídalo, Roučka vystřídal čerstvý Hrubý. Poté vystřídal i Sokolov, Miloslava Čertíka nahradil hráč z A dorostu František Kouba. V 82. Minutě přišel pro domácí nešťastný okamžik. Z hranice velkého vápna napřáhl Josef Procházka a nekompromisně prostřelil Dvořáka – 1:2.

O dvě minuty později bylo ale opět srovnáno. Na centr Komberce si přesně naběhl Ferko a hlavou srovnal - 2:2. Několik málo minut před koncem nepříjemně centroval hostující Čurda, míč se z jeho kopačky nebezpečně snášel na branku a Dvořák jej vytěsnil jen konečky prstů. Nic důležitého se poté už nestalo a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.