Juniorka rozstřílela mostecký A dorost 6:1

st 28.7., Lukáš Švéda

M o s t - K dalšímu přípravnému zápasu se hráči juniorky vypravili do Mostu, kde nakonec nastoupili proti ligovému A dorostu. Původně měla být jejich soupeřem mostecká rezerva. Juniorka do utkání vstoupila impozantně a během prvních patnácti minut nastřílela pět branek. Ve druhém poločase padlo po gólu na obou stranách a utkání tak skončilo výhrou hostí 6:1. Dvě branky si připsali Domin s Koubou, prosadili se také Novotný a Vodrážka.

přát., středa 28.7.2010
FK Baník Most B - FK Baník Sokolov  1:6  (0:5)
Branky: 56. - 1. a 10. Domin, 6. a 14. Kouba, 7. Novotný, 86. Vodrážka
FK Baník Sokolov: Dvořák (46. Makó) - Kaplan (60. Hudec), Oláh, Šaloun, Ferko (46. Burkyt) - Bereczký, Domin (46. Vodrážka), Pleva, Jankovský - Novotný, Kouba

Zápas proti juniorce se nekonal, na baníkovci vyrukovali extraligoví dorostenci. Pro svěřenci trenéra Dreiseitla se však taktika neměnila. Úkolem bylo na soupeře vlítnout a pokusit se o nátlakovou hru. To se juniorce povedlo skutečně znamenitě. Hned v první minutě poslal sokolovský Baník do vedení Roman Domin. Za dalších pět minut přišly dva rychlé góly z kopaček Kouby a Novotného. To však ze strany Baníku nebylo vše. V 10.minutě vstřelil již čvrtý gól Sokolova opět Domin. Výborný začátek zápasu pak ukončil svým druhým gólem v zápase František Kouba. Baníkovcům se dařilo sbírat všechny míče, které mostecká obrana odkopávala co nejdále od vlastní branky a díky neomylné mušce hráčů rozhodli v podstatě o vítězi utkání.

Do druhého poločasu trenér Dreiseitl promíchal sestavu a i díky vytrvalému dešti se hra vyrovnala. Domácím se dlouhými nákopy dařilo dostávat přes sokolovskou jedenáctku a díky rychlým útočníkům si vypracovali i několik šancí. Jednu z nich v 56. minutě proměnili. Konečné slovo však měla opět juniorka, konkrétně Vodrážka, který stanovil konečný účet zápasu na 6:1 pro Baník Sokolov.

Po zápase se trenér Dreiseitl k utkání vyjádřil takto: "Pro nás bylo dnešní utkání zklámání v tom, že jsme se místo juniorky utkali s A dorostem. Chtěli jsme těžšího soupeře, který by nás hlavně prověřil v naší obranné hře, což se dnes příliš nestalo. Měli jsme fantastický úvod do zápasu, potěšila mne výborná koncovka. V sobotu nás čeká ještě zápas s Rozvadovem a pak se již budeme připravovat na start Krajského přeboru."