Juniorka remizovala s Mostem 2:2

so 27.2., Tomáš Bouda

M o s t - Jeden z posledních přípravných zápasů mají za sebou fotbalisté juniorky. V dnešním utkání jim byl soupeřem Most B, který stejně jako Baník hraje divizi. Sokolovští hráči v utkání podali dobrý výkon, soupeře přehrávali, ale nepodařilo se jim proměnit některé své dobré příležitosti a po dvou chybách dvakrát inkasovali. Baník tak remizoval s mosteckým béčkem 2:2, když se trefili Tomáš Bereczký a Miloslav Čertík.

přát., sobota 27.2.2010
FK Baník Most B - FK Baník Sokolov B  2:2  (1:1)
branky Sokolova: Bereczký, Čertík
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Kaplan, Hucl, Duben, Doležal (45. Bastl) - Kratochvíl (70. Staněk) , Pleva, Janáček, Puchmertl (45. Ferko) - Bereczký - Čertík.

Baník, který nastoupil do zápasu s jediným útočníkem a podhrotem Bereczkým, začal zápas velmi dobře. Svěřenci Jiřího Dreiseitla dvacet minut Most přehrávali a kombinační hrou měli soupeře pod tlakem. Paradoxně se ale do vedení dostal Most. Po odkopu se dostal k míči útočník Mostu, Hucl špatně vyhodnotil situaci a po centru se domácí poprvé prosadili -1:0. Z inkasovaného gólu se hráči juniorky chvíli oklepávali, ale poté již začali znovu Most přehrávat. Baník se dočkal i vyrovnání. Po centru Kratochvíla se z voleje opřel do míče Tomáš Bereczký a ranou pod břevno vyrovnal – 1:1. Stejným výsledkem skončil i první poločas.

Ve druhé půli byl průběh zápasu jako přes kopírák. Baník svého soupeře tlačil, ale znovu inkasoval. Most se z brejku dostal ke standardní situaci. Před rohovým kopem stihli domácí ještě vystřídat a právě na střídajícího hráče nedokázala juniorka zareagovat. Volný mostecký hráč se na potřetí prosadil – 2:1. Baník poté svého soupeře zamkl na své polovině. Velké šance si postupně vypracovali Bastl, Čertík, Ferko a Janáček. Vyrovnání se Baník dočkal po kombinaci Daniela Kaplana a Miloslava Čertíka. Druhý jmenovaný nakonec dokázal skórovat – 2:2. Po vyrovnávací brance si juniorka dokázala vypracovat ještě další příležitosti, ale stav se již neměnil. Po dobrém výkonu Baník remizoval s béčkem Mostu 2:2.

„S výkonem mohu být spokojený, naše výkony jdou pomalu nahoru. Nebýt neproměněných šancí, museli jsme zvítězit. Inkasované góly jsme soupeři bohužel nabídli. Vyzdvihnout musím Daniela Kaplana, který podal opravdu ligový výkon“, uvedl k zápasu s Mostem trenér juniorky Jiří Dreiseitl.