Juniorka prohrála gólem v úplném závěru

st 9.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Další přípravné utkání sehrála juniorka na domácí umělce. Soupeřem tentokrát bylo družstvo 1. FC Karlovy Vary hrající ČFL. Zápas nakonec skončil vítězstvím Karlových Varů, když rozhodující branku vstřelil v závěru Marián Geňo. Za Baník se střelecky prosadili Roman Domin a Jakub Bartoš .

přát., středa 9.2.2011
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  2:3  (2:1)
Branky: 31. Domin, 69. Bartoš – 15. Tichota, 20. Němec, 88. Geňo
FK Baník Sokolov: Zacharda – Burkyt (46. Hudec), Šaloun, Oláh, Vodrážka – Domin (46. Bastl), Pleva, Pachta – Kouba, Novotný, Bartoš.

V prvním poločase utkání juniorky s Karlovými Vary se bylo na co koukat, neboť se urodilo na obou stranách poměrně dost gólových šancí. Hned po rozehrání sokolovští útočníci vybojovali míč, ale Bartoš posledního obránce neobešel. Vzápětí dostal útočník hostů dlouhý pas za stopery a šel sám na Zachardu, brankář Baníku si ale poradil. Baník se mohl dostat do vedení v sedmé minutě. Po nenápadné akci se sám před brankářem zjevil Kouba, ale pálil pouze do gólmana. Z následného rohu se míč odrazil na vápno Pachtovi, který pěknou střelou orazítkoval tyč. Dorážku pak otřel o druhou tyč i Pleva. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oláh při odkopu trefil Geňa, který se dral do šance, ale svou střelu útočník Karlových Varů mezi tyče neusměrnil. Vzápětí Zacharda likvidoval další střelu. V 15. minutě se zrodil první gól utkání. Šaloun před vápnem fauloval Geňa, k trestnému kopu se postavil Karel Tichota a ten si v těchto situacích ví rady. Tichota svůj přímý kop nasměroval přesně k tyči a Zacharda byl bez šance – 0:1. Baník se hnal za vyrovnáním, ale vyrobil uprostřed hřiště velkou chybu. Přihrávku přes šíři hřiště zachytil Němec, Geňo zatáhl míč po straně, nacentroval a Filip Němec na malém vápně pouze tečoval míč do sítě – 0:2. Fotbalisté Karlových Varů po této brance získali jistotu a chvíli měli převahu. Na Tichotův roh skákal volný Nerad, ale hlavou bránu netrefil. Gólu se dočkal i Baník. Ve 31. minutě Bartoš s Novotným zapracovali, Roman Domin si ze vzduchu stáhl míč, otočil se a přesnou střelou k tyči snížil – 1:2. Ihned po rozehrání se do vápna dral hostující Geňo, po souboji se Zachardou se i dožadoval penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Geňo byl velmi nebezpečný. Ve 43. minutě se zjevil znovu před Zachardou, ale těsně minul. Zacharda musel v prvním poločase řešit několik slibných příležitostí a dokázal zasáhnout i po brejku hostů v posledních momentech utkání.

Druhý poločas již byl méně zajímavý. I šancí se urodilo méně. V jedné z nich se znovu ocitl Geňo, ve vápně volil kličku, ale tou se dostal do již složité pozice a ze šance rázem nic nebylo. Obrana Baníku nepracovala v dnešním utkání stoprocentně. Po dalším průniku do vápna měli hosté znovu velkou možnost, ale střela letěla nad branku. V 69. minutě se po delší době dostal do útoku také Baník. Kouba dokázal uvolnit Bartoše, který byl najednou zcela sám před vyběhnuvším brankářem. Jakub Bartoš v těžké pozici zachoval chladnou hlavu, zamíchal míčem a brankáře prostřelil – 2:2. Hosté se nechtěli s remízou smířit. Závar před vlastní brankou nakonec v 78. minutě vyřešil Zacharda, který si v dnešním utkání opravdu zachytal. Zanedlouho byl před Zachardou znovu sám hráč Varů, ale brankář Baníku dokázal změnit směr střely a tak šance gólem neskončila. Hosté se však vítězství přeci jen dočkali. V 88. minutě si Marián Geňo výborně naběhl do ulice, obdržel přesnou přihrávku a tentokrát si před Zachardou počínal zkušeně a skóroval – 2:3.

Baník v přípravném utkání tak s Karlovými Vary prohrál 2:3. Výsledek vcelku odpovídá dění na ploše. V prvním poločase se hrálo nahoru-dolů, ve druhé půli měl soupeř převahu. Vary si vypracovaly také poměrně dost příležitostí, nakonec jednu z nich proměnil Geňo ve vítězný gól.