Juniorka přivezla ze Staré Role vítězství 5:1

so 21.8., Jan Kašpar

S t a r á R o l e, S o k o l o v - Ke třetímu zápasu v Krajském přeboru dnes nastoupila juniorka Baníku, tentokráte se po domácím vítězství nad Františkovými Lázněmi z minulého týdne představila v karlovarské Staré Roli. Proti tomuto soupeři měla juniorka od začátku utkání navrch, což také potvrdila vítězstvím 5:1.

3.kolo, sobota 21.8.2010
DDM Stará Role - FK Baník Sokolov B  1:5  (0:1)
Branky Bereczký, 2x Novotný, Jankovský, Domin
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Hudec (80. Burkyt), Jašíček, Šaloun, Ferko - Bastl, Puchmertl (46. Pleva), Bereczký - Novotný, Domin, Kouba (60. Jankovský)

Trenér Dreiseitl stejně jako v posledním zápase s Františkovými Lázněmi zvolil pro utkání ve Staré Roli velmi ofenzivní rozestavení, od úvodu se představila v útoku trojice Novotný-Domin-Kouba. Brankově se nejvíc ukázal prvně jmenovaný Novotný. Juniorka šla do zápasu s jasným cílem svého soupeře přimáčknout do jeho vlastního vápna, což se jí od začátku dařilo. Díky tomu se také našemu týmu podařilo vstřelit první branku. To však bylo v prvním poločase vše, po gólovém úspěchu totiž juniorka v nastoleném tempu poněkud polevila. I přes to ale Baník po poločase vedl 1:0.

Do druhé půlky už nenastoupil Jakub Puchmertl, který kvůli zranění musel být vystřídán Petrem Plevou. Dalšími střídajícími hráči v průběhu druhého poločasu byli Burkyt a Jankovský, kteří nahradili Hudce, respektive Koubu. Úvod druhé části přinesl juniorce štěstí, po úniku skórujícího Novotného zvýšila totiž své vedení na 2:0. V dalších minutách se snažili domácí hráči bourat kombinace Baníku, tomu se však akce dařily, byl lepším týmem. Z toho následně pramenily další dvě branky v síti Staré Role. Poté se sice domácím podařilo snížit na 1:4, zanedlouho poté ale juniorka vstřelila svou pátou, poslední branku v utkání. Do konce zápasu si naši hráči hlídali pohodlné vedení ve svém tempu a juniorka Baníku tak porazila Starou Roli na jejím hřišti 1:5.

Trenér Dreiseitl po utkání: "Chtěli jsme navázat na naše předchozí zápasy proti Poříčí a trochu hektický duel s Františkovými Lázněmi, který jsme dohrávali v desíti. Opět jsme nastoupili v rozestavení 4-3-3, chtěli jsme soupeře zmáčknout, což se nám podařilo a podařilo se nám vstřelil branku. Bohužel po této brance jsme trochu polevili. Nevím, zda-li za to mohlo horko, které přišlo po chladných dnech, nebo polevení ve výkonu. To jsem také hráčům později vyčítal, o poločase jsme si to ale vyříkali a do druhého poločasu hned vstoupili brankou. Od té doby se utkání odvíjelo klasicky, soupeř nechtěl hrát, my jsme drželi balon, kombinovali a přidali další branky. Ke konci už utkání probíhalo v našem rytmu. Samozřejmě mám k výkonu nějaké výtky. Myslím si, že herní výkon mohl být lepší, musíme být na hráče trochu tvrdší. U některých hráčů došlo malinko k podcenění, což budeme chtít hned odbourat. Cíl postoupit do divize stále samozřejmě zůstává, a dnes jsme udělali další krůček."