Juniorka porazila Rakovník 3:2

ne 11.4., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve 20. kole divize hrála baníkovská juniorka proti poslednímu celku soutěže. Zápas začal velmi zajímavě. Hned v první minutě předložil Komberec na malé vápno Markovi Kratochvílovi, který poslal Baník do vedení. Rakovník odpověděl vzápětí. Rozhodčí odpískal spornou penaltu a Ladislav Kešner vyrovnal. To však nebylo vše. V 8.minutě zakončil centr do vápna střelou do sítě Jiří Duben a Baník vedl 2:1. Tento stav platil po prvním poločase, i když Rakovník trefil dvě břevna a na druhé straně neskončily gólem ani šance Komberce, Kratochvíla a hlavně také Bastla. Po změně stran se nejdříve po rohu v 65.minutě trefil sokolovský Pavel Javorský, v 72.minutě však hosté zásluhou Karla Lupáka snížili na 3:2. Tento stav vydržel až do konce zápasu a juniorka si tak připsala důležité tři body do tabulky.

20.kolo, neděle 11.4.2010
FK Baník Sokolov B - SK Rakovník  3:2  (2:1)
Branky: 1. Kratochvíl , 8. Duben, 65. Javorský - 3. Kešner (PK), 72. Lupák ŽK: 3:1 - 53. Janáček, 75. Puchmertl, 84. Hucl - 88. John
Rozhodčí: Prokeš - Bureš, Cupl
FK Baník Sokolov B: Macháček - Nápravník, Duben, Hucl, Puchmertl - Kratochvíl (64. Ferko), Javorský, Janáček (90.Pleva), Bastl - Čertík (77. Bereczký), Komberec. (Připraveni Martinec - Šaloun, Kouba)
SK Rakovník: Kukla - Klasna, Bláha, Kešner, Krejčí, Roubík, Fojtík, Vaidiš, Stuchl (60. Isteník), Kučera (60. Lupák), Podroužek (87.John) (Připraven Berovič)

Baník proti poslednímu týmu divize nastoupil v sestavě téměř bez hráčů áčka. Jedinými posilami z prvního týmu byli Pavel Javorský a Petr Janáček. Pro Baník bylo utkání velmi důležité a ziskem bodů se mohl odpoutat ode dna tabulky. To se nakonec povedlo, když juniorka porazila Rakovník 3:2.

Utkání začalo velmi zostra. Hned v úvodních sekundách unikl po levé straně Lukáš Komberec, předložil před branku Markovi Kratochvílovi, který se štěstím poslal Baník do vedení – 1:0. Hosté ale odpověděli vzápětí. Dlouhý nákop se dostal mezi brankáře Macháčka a útočníka Rakovníku. Vzájemný kontakt posoudil rozhodčí jako faul Macháčka a pískl penaltu. Tu s přehledem proměnil Ladislav Kešner - 1:1. Zanedlouho ale vedl už zase Baník., když se kopal přímý kop od středového kruhu. Míč propadl až k Jiřímu Dubnovi, který nekompromisně zakončil – 2:1.

Poté se hra zklidnila. Baník se sice snažil o aktivní hru, ale další příležitost si nevypracoval. Naopak srovnání skóre mohlo přijít na druhé straně. Ladislav Kešner zahrával přímý kop z velkého úhlu, přesto ho dokázal velmi dobře zakroutit a střela skončila na břevně. Ve 27.minutě trefil Rakovník další břevno, i když situace tentokrát nebyla tak dramatická, neboť míč skončil pouze na horní hraně.

Poté několikrát zahrozil Baník, ale příležitosti Komberce a Kratochvíla gólem neskončily. Ve 42.minutě měl Baník obrovskou příležitost. Komberec sklepl Janáčkovi, který vybídl k zakončení Bastla, jenž byl sám před bránou, ale trefil jen gólmana. Skóre se dále neměnilo a poločas tak skončil vedením Baníku 2:1.

Druhý poločas začal lépe pro Baník, ale střely Čertíka a Janáčka z přímého kopu mířily nad branku. Následně se o aktivitu pokoušeli také hosté, ale bez většího náznaku šance. Před branku Rakovníku se tlačil i Baník a snaha přinesla ovoce. Na rohový kop si krásně naskočil Pavel Javorský a hlavou zvýšil na 3:1. Na druhé straně chtěl hned odpovědět Fojtík, ale pumelenice z velké dálky jen těsně minula branku Macháčka.

Po inkasované brance Rakovník zvýšil obrátky a dočkal se také snížení. Před vápnem dostal prostor ke střele Karel Lupák, napřáhl a přesně zakončil - 3:2. Poté pokračovala hra nahoru-dolů s náznaky šancí na obou stranách. Rakovník neustále hrozil a Baník se musel obávat o body. Rozhodnout mohl Janáček, když se ocitl sám před brankou po přihrávce Ferka a přenechání Bereczkého, záložník Baníku však mířil vysoko nad.

Ke konci zápasu se již vážná situace ani na jedné straně neudála a tak si Baník připsal důležité tři body po vítězství 3:2

Jiří Dreiseitl (FK Baník Sokolov): Byli jsme hodně v křeči, ale nakonec nám spadl kámen ze srdce. Ale tímto utkáním nic nekončí. Musíme makat dál, abychom se připravili na další utkání v Jirnách. Tabulka je strašně vyrovnaná a my musíme bodovat, abychom co nejrychleji soupeřům odskočili. Teď se musíme připravovat zase zápas od zápasu.