Juniorka porazila Františkovy Lázně 2:0

ne 15.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve druhém kole krajského přeboru nastoupila juniorka proti Františkovým Lázním, které v loňském ročníku obsadily druhé místo. Baník chtěl potvrdit vítězství z prvního utkání, kdy porazil Královské Poříčí 7:1. Pro soupeře juniorky byl dnešní zápas premiérovým, neboť v úvodní kole měly Františkovy Lázně volno. Baník nakonec zvítězil 2:0 a má po dvou kolech plný bodový zisk.

2.kolo, neděle 15.8.2010
FK Baník Sokolov B - FC Františkovy Lázně  2:0  (1:0)
Branky: 21. Novotný, 67. Kouba
ŽK: 2:1 (45. Kouba, 77. Jašíček - 70. Hibler) , ČK: 1:0 (29. Oláh)
Diváci: 232
FK Baník Sokolov B: Makó - Kaplan, Jašíček, Oláh, Ferko - Bereczký, Pleva (46. Hudec), Bastl - Kouba (82. Burkyt), Domin, Novotný (67. Vodrážka).
FC Františkovy Lázně: Vachůn - Hibler (77. Glazer), Lukáč, Najman, Větrovec, Kříž, Országh, Eisenreich, Kolouch, Bastl, Lávička.

Trenér Dreiseitl provedl oproti minulému zápasu jen minimum změn. Místo Šalouna nastoupil na stoperu Jašíček, v brance Dvořákovo místo zaujal novic Erik Makó a na středu zálohy pak začal Pleva.

Od začátku Baník převzal iniciativu a měl míč na svých kopačkách. Nejprve zahrozil po rohovém kopu hlavičkující Jašíček, po něm se kličkou uvolnil Bereczký a pálil vedle branky. Pak se v osmé minutě předvedl i Domin, ale gólman střelu vyškrábl. Vzápětí měl další šanci Jašíček, ale hlavičkou mířil nad branku.

Prvního gólu se juniorka dočkala ve 21. minutě. Po rozehraném rohovém kopu zůstal sám na malém vápně Milan Novotný a nemýlil se – 1:0. Poté Baník znovu svého soupeře zatlačil, ale ve 29. minutě přišel pro domácí šok. Františkovy Lázně se dostaly do brejku, Oláh hostujícího útočníka zastavil, ale vysloužil si od rozhodčího za svůj zákrok červenou kartu.

Po vyloučení Oláha se hra příliš nezměnila. Juniorka měla stále míč ve svém držení a držela Františkovy Lázně na jejich polovině. Zvýšit mohl Bereczký z přímého kopu, ale jeho střela mířila těsně nad branku. Do konce prvního poločasu již další branka nepadla a tak do šatny odcházela juniorka s vedením 1:0.

Začátek druhé půle byl spíše ve znamení hry uprostřed hřiště a ani jedno z mužstev si nepřipravilo větší brankovou příležitost. Pak už znovu převzal iniciativu Baník. Na hostech nebylo vůbec znát, že mají výhodu jednoho hráče navíc. A tak Baník v 67. minutě znovu udeřil. Na vlastní polovině zachytil střídající Hudec míč, přesprintoval všechny a dostal se až do vápna. V pokutovém území našel Hudec Františka Koubu, na kterého zbyla už jen prázdná branka - 2:0.

A Baník mohl přidat i další branky. Bereczký ve slibné pozici mířil nad a střela Kouby nebyla důrazná. Zničehonic se nakonec ukázali v útočné akci i hosté. Luboš Lávička se prosadil proti obráncům Baníku a byl sám proti domácímu brankáři. Makó však předvedl výborný zákrok a snížení nedovolil. Gólman Baníku si poradil i proti následné střele po rohovém kopu.

Pak juniorka předvedla několik útočných výpadů a gól visel na vlásku. Nejprve obral Vodrážka hostujícího obránce o míč, ale gólman Vachůn střelu vyrazil. Vzápětí Vodrážka přihrál před branku Hudcovi, jenž míč do branky neusměrnil. Z branky se neradoval ani Domin, jehož střela jen těsně minula růžek branky.

V 85.minutě vlétl do vápna Bereczký a stoper hostů viditelně záložníka Baníku fauloval. Rozhodčímu nezbylo nic jiného než písknout penaltu. K té se postavil sám faulovaný Bereczký, ale ze značky pokutového kopu přestřelil. Šanci napravit neproměněnou penaltu měl stejný hráč v 89. minutě, kdy z levé strany centroval Hudec, ale Bereczký hlavičkou zamířil jen do brankáře.

V posledních sekundách zápasu měli velkou šanci ještě hosté. Křížnu střelu Kříže však zastavila tyč a ani následný pokus neskončil v brance. Baník tak ve druhém zápase zvítězil 2:0 a připsal si plný bodový zisk.