Juniorka opět nevyhrála, doma podlehla Mostu B 1:2

ne 18.10., Jan Kašpar, Lukáš Švéda

S o k o l o v - Juniorka má za sebou další nepovedený domácí zápas. V prvních 45ti minutách jsme neviděli žádnou brankovou příležitost nebo nebezpečnější šanci. Jen ve 36. minutě vyrobila sokolovská obrana minelu jako hrom. Brankář Dvořák při vyběhnutí zaspal a musel faulovat Fraňka - penalta a žlutá karta pro gólmana Baníku. Mostecký hráč ale svůj pokus napálil pouze nad břevno. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když Franěk prošel sokolovskou obranou a nikým neobtěžován poslal Most do vedení. V 84. minutě vyrovnal po centru Prchala Kratochvíl. O tři minuty později však vedení Mostu vrátil Tonev, když dorazil do sítě centr Nguyena. Domácím se již nepodařilo vyrovnat, a tak opět prodloužili svoji šňůru bez vítězství.

11.kolo, neděle 18.10.2009
FK Baník Sokolov B - FK Baník Most B  1:2  (0:0)
Branky: 84. Kratochvíl - 52. Franěk, 87. Tonev
ŽK: 36. Dvořák, 88. Vašata - 18. Procházka, 47. Diego
Rozhodčí: Haltuf - Lerch, Váňa
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Kaplan, Hrabáč, Hucl (74. Duben), Vašata (K) - Ferko (59. Kratochvíl), Bereczký (67. Pleva), Kura, Prchal - Komberec, Čertík
FK Baník Most B: Pokorný - Nguyen, Tonev, Bohata (K), Červenka (16. Procházka) - Frnoch, Hrechishka, Diego (70. Melichar), Rollinger - Urban (90. Lesniak), Franěk
Počet diváků: 110

V sestavě juniorky Baníku se představili čtyři hráči z A týmu - Jiří Prchal, Lukáš Komberec, Igor Hrabáč a František Kura. S rezervou Mostu přicestovalo také několik hráčů z áčka, například Nikola Tonev nebo Diego Da Silva. Domácí do utkání vstupovali z 13. pozice, Most z příčky sedmé. Úvodní minuty utkání přinesly vyrovnanou hru, hrálo se především uprostřed hřiště a žádný z týmů se k brance soupeře příliš nedostával.

První roh přišel v 10. minutě, jenž rozehrával hostující Da Silva. Jeho centr ale žádné nebezpečí nepřinesl. Sokolov se do žádných nebezpečných situací nedostával, nakopávané balony končily na hlavách hostujících obránců. Po 15 minutách hry kopal přímý kop Prchal a po jeho centru Kura pálil jen do bránícího Toneva. Hned nato přišlo nucené střídání, zraněného Červenku nahradl Procházka. Ve 25. minutě Čertík zezadu ostře atakoval Toneva, sudí Haltuf však žlutý kartonek nevytáhl. První půlhodina hry se nesla v duchu mírné převahy Mostu, svou aktivitu však hosté nedokázali brankově vyjádřit. Ve 34. minutě měl Most roh, který zahrával Nguyen. Ten poslal pěkný centr a Franěk ve skluzu těsně minul.

O několik sekund později utekl obraně Sokolova právě Franěk a brankář Dvořák jej ve vápně fauloval za žlutou kartu. Nařízenou penaltu zahrával sám Franěk, mířil však vysoko nad břevno branky. Krátce před koncem poločasu střílel Frnoch, jeho rána ale mířila těsně vedle. Po první půli se tak týmy rozešly smírně 0:0.

Do druhé půle ani jeden z trenérů neudělal žádnou změnu v sestavách. V 49. minutě kopal roh Prchal, jeho centr ale odvrátil Tonev. O minutu později evidentně zahrál rukou ve vápně Tonev, sudí Haltuf ale zůstal v klidu. O tři minuty později, v 52. minutě, se hosté dočkali první branky. Da Silva narazil Fraňkovi a ten se z hranice vápna nemýlil - 0:1. V 59. mkinutě kouč Dreiseitl poprvé střídal, Ferka nahradil Marek Kratochvíl. V 62. minutě se k hlavičce dostal Urban, jeho pokus byl ale sražen na roh. O dalších pět minut později Baník znovu střídal, Bereczkého vystřídal Pleva.

Běžela 69. minuta, když Kaplna poslal centr na Prchala, ten ale ve skluzu mířil vysoko nad. Dvacet minut před koncem poslal ostrý centr do vápna Komberec, nikdo ze sokolovských se ale ve skrumáži neprosadil. Poslední střídání domácí využili v 74. minutě - odstoupil Hucl, kterého vystřídal Duben. Dvanáct minut před koncem utkání kopal Baník roh, po němž se ke střele dostal Pleva, mířil však vysoko nad Pokorného branku. V 81. minutě poslal před bránu hostí ideální centr Vašata, míč však ani Čertík, ani Pleva nezasáhli. Za pár chvil se ale už domácí dočkali. V 84. minutě centroval Prchal a míč do sítě dopravil Marek Kratochvíl - 1:1.

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. V 87. minutě kopali hosté přímý kop, po kterém se trefil Nikola Tonev - 1:2. Hned po této brance si vysloužil Vašata žlutou kartu za protesty vůči výroku rozhodčích. Už v nastaveném čase zapadl hostujícímu Urbanovi po souboji s Plevou jazyk a musel být ošetřován. Poté se už nic zásadního neudálo a juniorka tak prohrála s Mostem 1:2.