Juniorka nastřílela A dorostu pět branek

st 21.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Dnešní odpoledne patřilo zápasu mezi juniorkou, která se chystá na Krajský přebor a A dorostem, který si zahraje dorostenckou ligu. Tu vybojovali jejich dnešní soupeři, většina ročníku 1991 totiž přestoupila právě do juniorky. Zkušenější a starší baníkovci si zápas pohlídali a po pěkném kombinačním výkonu vyhráli 5:0. Fotogalerie z utkání k prohlédnutí zde.

přát., středa 21.7.2010
FK Baník Sokolov B - FK Baník Sokolov dor. U19  5:0  (4:0)
Branky: 21. a 41. Novotný, 28. z pen. Domin, 40. Kouba, 60. Bastl
FK Baník Sokolov B: Makó - Burkyt (46. Nicklas), Šaloun (46. Bastl), Oláh, Ferko - Bereczký, Pleva, Domin, Vodrážka - Kouba (K), Novotný
Počet diváků: 50

V dalším přípravném utkání se juniorka na zadní baníkovském hřišti střetla s A dorostem. Šlo tedy o souboj ročníku 1991, který v minulé sezoně jako A dorost vykopal postup do České ligy dorostu a ročníku 1992, který si v letošní sezóně tuto soutěž zahraje.

Zajímavý duel, který nabídl fotbal v podání mnoha talentovaných mladíků, byl zpočátku vyrovnaný. Projevovaly se však lepší kombinační schopnosti fotbalistů juniorky, kteří se rychlými přihrávkami začali dostávat do nebezpečných šancí. Ve 21. minutě udeřila juniorka poprvé, když se prosadil Novotný. O pár minut později přinesl tlak juniorky další ovoce. Tvrdou střelu Plevy vyrazil brankář jen před sebe, kde se míče chopil Novotný. Brankář dorostu však ve snaze míč opět chytit útočníka juniorky fauloval. Nařízenou penaltu proměnil ve 28. minutě Roman Domin.

V pohodě hrající juniorka svého soupeře jasně přehrávala, ale v dalších šancích neuspěla. Hlavní roli v nich hrál František Kouba, který se vrátil z testů v Karlových Varech. Útočník baníkovské rezervy se přeci jen prosadil. Po individuální akci přidal ve 40. minutě třetí gól svěřenců trenéra Dreiseitla. To však ještě nebylo vše. Tečku za první půlí udělal opět Novotný, který ve 41. minutě zvyšoval již na 4:0.

Do druhé půle poslal trenér juniorky do pole pouze dva nové hráče a převaha zkušenějších hráčů pokračovala. Mladí dorostenci sice rychlosti fotbalistů juniorky nestačili, ale oproti první půli si v obraně počínali daleko důsledněji. Směrem vpřed podnikali nebezpečné výpady a jen nedůrazem v zakončení nevstřelili gól. Velkou šanci měli po závaru a zmatcích ve vápně juniorky, ale míč poskakoval jen po břevně. Další velké šance zneškodnil výborně chytající posila juniorka Erik Makó z Tachova. Asi největší šanci dorostenců měl Vican, který z přímého kopu tvrdou střelou orazítkoval břevno. V 60. minutě se ale z branky radovala juniorka. Za vápnem napřáhl Bastl a jeho střela skončila přesně u tyče branky Martince. Zbytek zápasu se i vzhledem k velkému vedru dohrál v poklidném tempu. Juniorka si připsala snadné vítězství 5:0.