Juniorka deklasovala Vintířov 6:0

ne 7.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - Čtvrté kolo Zimního turnaje dnes uzavírala juniorka proti Vintířovu. Zápas přinesl jasný průběh, ve kterém Baník nasázel svému soupeři šest branek, z toho čtyři už v první půli. Dvěma brankami se blýskl Miloslav Čertík, po jedné brance si připsali postupně Puchmertl, Pleva, Domin a kapitán Kratochvíl.

turnaj, neděle 7.2.2010
FK Baník Sokolov B - Baník Vintířov  6:0  (4:0)
Branky: 9. Puchmertl, 23. Pleva, 25. Domin, 30. Kratochvíl, 49., 68. Čertík
FK Baník Sokolov B: Dvořák (45. Martinec)- Ferko, Šaloun, Hucl, Doležal - Kratochvíl, Bereczký, Pleva, Puchmertl - Domin (45. Bastl), Čertík
Baník Vintířov: Střímelský - Novák, Vystrčil, Kotrman, Černý, Myslivec, Valach, Obešlo, Prokop, Neudert, Draxal

Náhradníci: Čermák, Čižnár, Mlynarský

První šanci ke skórování se sokolovské juniorce naskytla již v páté minutě, kdy kopal Bereczký roh, míč se dostal před víntířovskou branku do závaru, hostující obrana si však dokázala poradit odkopem. V úvodu byl více aktivní Baík, Vintířov sázel spíše na rychlé brejky. V 9. minutě se po akci Bereczkého a Čertíka dostal balon k Kratochvílovi, který poslal do vápna Vintířova přesný centr na hlavu Puchmertla a ten se nemýlil - 1:0. V 16. minutě o sobě dali znát hráči Vintířova, na hranici šestnáctky střílel Neudert, jeho střela ale letěla dva metry nad Dvořákovo branku. Postupem času se Vintířov poměrně vyrovnal hru, jeho akcím však chyběla větší přesnost. To Baník využil téměř každou lepší akci. Stalo se tomu tak i v 23. minutě, kdy z levé strany od vintířovského vápna centroval Puchmertl, jehož centr sice směřoval na Čertíka, balon se ale nakonec dostal k Petrovi Plevovi, od kterého se míč odrazil do branky - 2:0.

O další dvě minuty se mezi vintířovskými obránci šikovně prokličkoval útočník Domin a navíc dokázal přesně vypálit k tyči. Zvýšil tak již na 3:0 pro juniorku. V těchto chvílích již Vintířov působil velmi odevzdaně. Poločasovou kanonádu Baníku dovršil ve 30. minutě Marek Kratochvíl, kterému posunul na vápni Roman Domin a Kratochvíl pěknou střelou upravil skóre na 4:0. Nic zásadního už v prvním poločase neudálo a juniorka tak držela luxusní, čtyřbrankový náskok.

Baníkovský brankostroj pokračoval ve svém konání i na začátku druhé půle, konkrétně ve 49. minutě - střídající Bastl pěkně nahrál Čertíkovi, který nezaváhal - 5:0. V 56. minutě se do ostrého střetu dostal Pleva s vintířovským Novákem, po kterém náš hráč zůstal pár chvil otřeseně ležet na trávníku, naštěstí však mohl ve hře pokračovat. O dvě minuty později utekl baníkovské obraně Prokop, který však své sólo přes půlku hřiště zakončil slabou střelou, se kterou neměl brankář Martinec problémy. Baník si poté už hlídal svůj náskok a moc fotbalové krásy k vidění nebylo. Ještě jedna branka však padla. Stalo se tomu tak v 68. minutě, kdy Čižnár v dresu Vintířova fauloval před vlastním pokutovým územím Bastla a následný přímý kop uklidl k pravé tyči Čertík - 6:0. Čtvrt hodiny před koncem dostal výhodou přímého kopu i Vintířov, Novák však Martincovu branku nikterak neohrozil. Žádná větší šance už poté k vidění nebyla a juniorka si tak připsala jasnou výhru 6:0 a v tabulce Zimního turnaje ji nyní patří první místo se ziskem deseti bodů.