Juniorka deklasovala Starou Roli 6:0

so 13.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - 5. kolo Zimního turnaje Baníku Sokolov bylo dnes odpoledne zahájeno utkáním mezi juniorkou Baníku a Staré Role. Zápas skončil jasnou výhrou Baníku, který si připsal snadné vítězství 6:0. Hattrickem se blýskl Oleg Duchnič, který přišel vypomoct z A týmu.

Turnaj, sobota 13.2.2010
FK Baník Sokolov B - DDM Stará Role  6:0  (2:0)
Branky: 11., 70., 86. Duchnič, 38., 63. Čertík, 48. Pleva
FK Baník Sokolov B: Macháček - Staněk, Hucl, Duben, Doležal - Ferko, Bereczký, Bastl, Puchmertl - Čertík, Duchnič

Střídali: Kratochvíl, Pleva

DDM Stará Role: Nádler - Pavliš, Pleva M., Hrudkaj, Khodl, Slabý R., Roubíček, Žigar, Stýblo, Sochor, Holcman

Střídali: Slabý J., Belický K. Belický P., Kolbaba

V úvodních minutách se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a nebylo k vidění příliš pohledných akcí. To se změnilo v 11. minutě, kdy Puchmertl nabídl balon do ideální střelecké pozice Olegovi Duchničovi, který se nemýlil a zamířil přesně k pravé tyči - 1:0. V 15. minutě se po přihrávce Ferka dostal k míči Bastl a hodnou chvíli motal ve vápně obráncům hlavu, k zakončení se však nedostal. v 19. minutě vyrobila sokolovská obrana hrubku, hostující Radek Slabý totiž zachytil rozehrávku, svou šanci ale nevyužil. Po půlhodině hry mohl zvyšovat Ferko, na něhož přesný centr nasměroval Puchmertl. Jakub Ferko však svou hlavičkou na balon těsně nedosáhl. Další branka přišla ve 38. minutě, kdy na vápně poslal Duchnič míč na Miroslava Čertíka, který hezkou ranou zvýšil na 2:0.

Krátce po přestávce, konkrétně ve 48. minutě nabil znovu Duchnič ostrými tentokrát Petrovi Plevovi, který upravil na 3:0. I přes nepříznivý vývoj skóre se Stará Role nevzdávala, její akce však brzdila častá nepřesnost. V 54. mohl Duchnič přidat další branku, Ferkovo centr však uklidil těsně vedle Nádlerovy branky. Pravděpodobně největší šanci si Stará Role připsala v minutě 58., kdy Holcman centroval na Marka Plevu a ten ve skluzu jen o milimetry minul balon.

V 63. minutě byl v akci znovu Jakub Puchmertl, který před vápnem nabídl míč Čertíkovi a ten technickou střelou překonal brankáře hostí počtvrté - 4:0. Dvacet minut před koncem si s obranou Staré Role pohrál na hranici pokutového území Oleg Duchnič, který navíc dokázal přesně vypálit a zvýšil již na 5:0 pro juniorku. V 78. minutě domácí opět chybovali v rozehrávce, k balonu se dostal Petr Belický, jeho slabá střela ale nenadělala Macháčkovi žádné potíže. Hned z následného protiútoku mohl skórovat Ferko, jeho křižná střela ale minula branku hostí. Poslední branka padla v 86. minutě, kdy se po rohu Bastla dostal k balonu Ferko, který následně přiťukl Duchničovi a ten už neměl problém dovršit svůj hattrick - 6:0. Tímto skóre zápas také skončil a sokolovská juniorka si tak zajistila první místo po základní části Zimního turnaje.