Je dobojováno. Juniorka prohrála v Teplicích 4:1

so 8.8., Jan Čech

S o k o l o v, T e p l i c e - Úvodní kolo svěřencům Jiřího Dreiseitla vůbec nevyšlo. Po jasném druhém poločase si z Teplic odvezli porážku 4:1. Ve 27. minutě se na brankovišti prodral k odraženému míči Melunovič a poslal domácí do vedení. Teplice vsadily na zkušenost hráčů z A mužstva a to se jim vyplatilo. Ve druhé půlce přidal druhou branku Smejkal, když využil chybu v zakládání útoku hostí. Další dva přesné zásahy přidal střídající Šollar a za Baník už jen snižoval ve 83. minutě Pleva.

1.kolo, sobota 8.8.2009
FK Teplice - FK Baník Sokolov B  4:1  (1:0)
Branky: 27. Melunovič, 48. Smejkal, 75. a 77. Šollar - 83. Pleva.
ŽK 1:0 (15. Beran)
ČK 0:0
Rozhodčí: Miška - Melichar, Haltuf; DS Vošmik.
Diváci: 200
FK Teplice: Slavík - Struha, Beran, Jablonský, Dolejška, Melunovič (74. Šollar, Karrmann, P. Hašek, Smejkal (84. Valenta), Tesařík, Gašparík (81. Pícha). Trenér: Přerost.
FK Baník Sokolov B: Dvořák - Nápravník, Duben, Hucl, Vašata - Ferko, Prchal, Pleva, Bastl (64. Kratochvíl) - Čertík, Komberec. Trenér: Dreiseitl.
Počet diváků: 200

Baníkovci v prvním poločase vycházeli ze zajištěné obrany. Přesto ve 27. minutě kapitulovali. Jeden z teplických záložníků křížem po zemi nacentroval na levou stranu pokutového území, míč do ohně vrátil Gašparik a Melunovič se postaral o domácí vedení, když na brankové čáře dotlačil míč do sítě.

Baník ale nesložil zbraně. Několikrát to z rychlého protiútoku zkusili Čertík nebo Komberec, ale ani jeden na ligového gólmana Slavíka nevyzrál.

Druhou část však začali baníkovci špatně. Ve 48. minutě se pokusili založit postupný útok, ale míče se zmocnil velice aktivní Gašparovič. Ten postupoval společně se Smejkalem na branku Baníku a druhý jmenovaný střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Tímto okamžikem veškerá nervozita z domácího mužstva spadla. Hráči Teplic byli od té chvíle o něco lepší a baníkovce téměř k ničemu nepustili.

V 74. minutě odešel ze hřiště autor první branky Melunovič, kterého nahradil Šollar. Tento tah se domácímu trenérovi Přerostovi vydařil více než na výbornou. Střídající akvizice během tří minut rozhodla o jasném domácím vítězství. Nejprve se Šollar prosadil v 75. minutě a za další dvě minutky přidal svoji druhou branku a podtrhl tak domácí vedení.

Domácí ubrali na plynu a kouč Přerost stáhl ze hry „áčkaře“ Šmejkala s Gašparovičem. Toho baníkovci využili až v závěru utkání, kdy Slavíkovi v 83. minutě sebral nulu na kontě výstavní střelou do šibenice Petr Pleva.

Jiří Dreiseitl (FK Baník Sokolov B):

Teplice nás jasně přehrávaly. Bylo to tím, že nastoupily s několika hráči z A týmu. Dokázali jsme s nimi sice držet krok, ale naší chybou jsme jim nabídli prostor pro vstřelení branky. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme udržet výsledek alespoň do 70. minuty a pak se pokusit s tím něco udělat. To se nám ale, bohužel, nepovedlo. Propadli nám dva obránci a z brejku jsme dostali na 2:0. Od tohoto okamžiku to bylo pomalu jasné. Přeskládali jsme formace a vzadu začali hrát na tři obránce, ale z dalšího brejku jsme znovu inkasovali. Branka Plevy byla sice krásná, ale přišla už hodně pozdě.