Je dobojováno, Baník vyhrál 2:1 a obsadil 3. místo!

so 26.5., Lukáš Švéda

S e z i m o v o Ú s t í - Ve 30. kole II. fotbalové ligy zajížděli fotbalisté Baníku do Sezimova Ústí, kde hraje své zápasy Táborsko. Západočeši chtěli uhájit 3. místo v tabulce a k tomu měli blíže hned po pár vteřinách hry, kdy se prosadil Strnad. To byla také jediná branka v prvním poločase. V 67. minutě tečoval centr do vlastní sítě Dvorník a bylo srovnáno. Pár minut před koncem rozhodl o vítězství Baníku Machek. Sokolovští fotbalisté tak dokázali udržet třetí místo, což je pro klub nejlepší umístění v jeho historii!

30.kolo, sobota 26.5.2012
FC MAS Táborsko - FK Baník Sokolov  1:2  (0:1)
Branky: 67. Dvorník (vlastní) - 1. Strnad, 86. Machek
FC MAS Táborsko: Fišan - Rožboud, Chotovinský, Nesvadba, Jasanský (59. Smrek, 79. Rosůlek) - Kočí, Kostečka (25. Stoszek), Přeučil, Houška - Pecka, Kavka
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Hrošovský (60. Benda), Machek (90. Vu), Čada, Vaněček - Dvořák II. - Strnad
Počet diváků: 350

Trenér Jindra vsadil na totožnou jedenáctku jako v domácím utkání proti Bohemians. Jedinou a nečekanou změnou byl brankářský post, kde prostor dostal Jakub Dvořák. Baníkovci měli v závěru sezóny problémy se zraněními, domácí kouč Zákostelský si musel poradit s epidemií příušnic, která v jeho mužstvu vyřadila více než deset fotbalistů.

Několik věrných fanoušků Baníku, kteří přijeli podpořit svůj tým až do Sezimova Ústí, se mohlo velmi rychle radovat. Již po několika desítkách vteřin protrhl svou střeleckou smůlu Miloslav Strnad a poslal Baník do rychlé vedení 1:0! Baníkovci byli stále při chuti, ale průnik Hrošovského nebo několik nebezpečných centrů k další brance nevedlo. Domácí se snažili o odpověď, ale recept na Jakuba Dvořáka najít nedokázali. Ten si ve své premiéře v této sezóně počínal dobře. Do několika střeleckých pozic se dostal střelec první branky Strnad, ale další zářez nepřidal. První poločas tak skončil těsným vedením Baníku.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hráčům Táborska. Kavkova povedená střela se však mezi tři tyče nevešla. Po necelé hodině hry měli domácí blízko k vyrovnání, ale míč se jim do sítě nepodařilo protlačit. Na druhé straně pálil Hrošovský, ale Fišan jeho střelu vyrazil. V 67. minutě se Táborsko dočkalo, když si Přeučilův centr do vlastní branky srazil Josef Dvorník - 1:1. Domácí vstřelená branka nabudila, o chvíli později byl ve velké šanci Pecka, ale Dvořák skvěle zasáhl. Tentýž hráč měl o pár minut později na hlavě druhý gól domácích, ale v nadějné pozici minul. Utkání spělo k remízovému konci, ale nakonec se tomu tak nestalo. V 86. minutě se v pokutovém území uvolnil Vojtěch Machek a ránou pod břevno rozhodl o vítězství Baníku 2:1!

Baníkovci tak splnili cíl, se kterým na jih Čech jeli, a to udržet třetí místo před dotírající Zbrojovkou Brno. K jistotě stačil bod, ale sokolovští fotbalisté nakonec získali plný počet a se ziskem 52 bodů navíc stanovili maximum v počtu získaných bodů. Třetí příčka je historickým úspěchem sokolovského fotbalu a za to patří našim hráčům velké poděkování!