Hornické derby zvládli lépe domácí, zvítězili 2:1

st 17.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Duel dvou Baníků, soupeřů z 2. ligy, skončil lépe pro ten sokolovský, který dvěmi brankami v posledních deseti minutách otočil zápas na svou stranu. Góly padaly až po změně stran. Nejdříve se po rychlém brejku prosadil v 74.minutě Rusetski. O vyrovnání se postaral v 81.minutě Jiří Mlika, který nádhernou brankou srovnal na 1:1. Zápas rozhodla v 87.minutě zimní posila - Petr Janáček. Sokolovský středopolař, jak je u něj pomalu již zvykem, vypálil tvrdě zpoza vápna přesně k tyči. Baník tak ani ve třetím domácím zápase neokusil hořkost porážky.

přát., středa 17.2.2010
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  2:1  (0:0)
Branky: 81. Mlika, 87. Janáček - 74. Rusetski
FK Baník Sokolov: Bertelman - Kaplan, Kura (46. Studík), Jašíček, Hanzlík - Habai, Javorský, Janáček, Komberec - Dejmek, Radzinevičius (46. Mlika)
FK Baník Most 1909: Paleček - Fleišman, Rosendo, Badalyan, Nesvadba, Hrechishka, Bodeček, Sigmund (K), Hora, Jendruščák, Bohata (střídali: Knakal, Rusetski, Urban, Diego, Rollinger, Shut, Nguyen, Kubásek)
Počet diváků: 50

Další přípravné utkání na jarní pokračování 2. ligy sehráli baníkovci opět na domácí umělce. Dnes od 13 hodin přivítali taktéž druholigový tým Baníku Most. V něm se představilo několik fotbalistů, pro které není Sokolov zcela neznámý. Celý zápas odehrál levý záložník Jiří Fleišman, který v Sokolově hostoval. Druhý poločas odchytal Josef Kubásek a fanoušky Sokolova potěšil, když pustil v závěru dvě branky, díky kterým jsme zvítězili. Rosendo Ezequil byl na Baníku v minulosti na testech, ale neuspěl. Z lavičky svůj tým koučoval Martin Pulpit, bývalý trenér Sokolova, který jej v premiérové druholigové sezóně dovedl k šestému místu (dosud nejlepší umístění).

Sokolovští měli v nohách dopolední trénink a z tohoto důvodu do hry nezasáhli Martin Čupr, David Vaněček, Oleg Duchnič, Jaromír Šmerda a Miroslav Podrazký. Naopak mostecký tým přijel i s čerstvými posilami Nesvadbou a Bodečkem.

Zápas byl od první minuty velmi vyrovnaný. Mostecká jedenáctka byla pro Baník těžším soupeřem než prvoligové Kladno. Soupeř se velmi dobře pohyboval, přesto si domácí vypracovali několik nadějných možností, ale ani jedna brankou neskončila. Ve 20. minutě Radzinevičius sklepl balón Dejmkovi, který ale slibnou příležitost zahodil. O pár minut později to zkoušel Habai z dobrých 25 metrů a nechybělo mnoho, aby balón skončil v šibenici mostecké branky. Mostečtí se před Bertelmana dostávali mnohem méně. Po jedné takové možnosti centr mosteckého hráče z pravé strany nebezpečně proletěl celým vápnem, naštěstí pro domácí jej nikdo netečoval. Po půlhodině hry to pohotově zkusil Radzinevičius, ale ani jeho pokus do branky nezamířil. První poločas zakončil samostatný průnik Robina Dejmka, jehož následný pokus byl ale sražen na roh. První půle tak skončila bez branek.

Do druhého poločasu udělal trenér Purkart oproti předešlým zápasům jen dvě změny – Kuru nahradil Studíkem a Radzinevičiuse Mlikou. Hlavní postavou druhého poločasu byl dirigent sokolovské hry v tomto zápase Petr Janáček. V 52. minutě se pouze zastřeloval, z přímého kopu o dva metry minul branku. Byli to ale hráči Mostu, kteří byli vstřelení první branky blíže. Po rychlém brejku Diego přihrál Fleišmanovi, který ve slibné pozici otálel se střelou tak dlouho, až mu ji poté Jašíček zblokoval a Bertelman si tak mohl oddechnout. Po hodině hry se mohl radovat sokolovský tým, když po centr Hanzlíka a prodloužení Dejmka střílel do boční sítě Javorský.

Hra se v tu chvíli přelévala ze strany na stranu a útočilo se do otevřených obran. Mezeru v té sokolovské našli hráči Mostu, ale Bertelman byl dvakrát v rozmezí pár vteřin vždy na správném místě a Rollinger je ještě teď překvapený, že jeho střela v brance neskončila. Poté si Baník vypracoval několik dobrých šancí, ale ani z nich branka nepadla. Neujala se ani spolupráce Janáčka s Mlikou, ani střela Janáčka a do třetice se neprosadil ani Habai. V 71. minutě zpoza vápna vystřelil Janáček a Kubásek v brance Mostu měl co dělat, aby míč vyrazil těsně vedle levé tyčky své brány. Sokolov byl v této fázi jasně lepší, ale z vedení se paradoxně radovali hosté z Mostu. Habai nejdříve vybojoval ztracený míč, ale pak jej naservíroval přesně do běhu Diegovi. Diego se s míčem dostal až do vápna, kde přihrál Rusetskému, pro kterého nebyl problém míč poslat za bezmocného Bertelmana. Běžela 74. minuta a Most vedl 1:0. Po dvou střelách Habaie a Janáčka se Sokolov konečně dočkal. Mlika dostal přihrávku ve vápně, stál zády k brance, přesto si míč nadhodil a nakopl jej přes hlavu na branku. Míč k údivu všech i brankáře Kubáska zaplul ke vzdálenější tyči a v 81. minutě bylo srovnáno na 1:1. Druhou branku mohl z přímého kopu přidat Habai, ale i tentokrát jen těsně minul pravou tyč mostecké branky. Poté své štěstí zkusil střelou z vápna Dejmek, ale jeho střelu Kubásek vyrazil. Vítězství Baníku Sokolov tak zařídil Janáček, který v 87. minutě napřáhl zpoza vápna a přízemní střelou přesně k tyči nedal Kubáskovi sebemenší šanci – 2:1. Baník tak v posledních deseti minutách otočil průběh zápasu a po zásluze vyhrál. Most však ukázal, že pod novým koučem a s posilami bude ve druhé lize velmi nepříjemným soupeřem.

Baník tak zvládl i třetí domácí utkání v řadě a nyní se může těšit na nedělní souboj s Jabloncem, který se hraje v Nymburce od 14.30 hodin. Sokolovští dnes nehráli v nejsilnější možné sestavě, přesto až na několik nepřesností podali dobrý výkon a hlavně ukázali sílu a chuť nepříznivý vývoj otočit.