Hornické derby je naše! Baník porazil Most 2:0

so 13.4., Jan Kašpar

S o k o l o v - Hornické derby dnes v sokolově sehrál Baník Sokolov s Baník Mostem. Do prvního poločasu vlétli naši hráči jako velká voda a již v 6. minutě se po rohu trefil Zbyněk Vondráček. V prvním poločase se hrálo utkání hodné přísného metru. Sokolov i Most byly ve skvělé atmosféře útočně naladěny a snažily se bavit přítomné diváky. Ve druhém poločase padla ještě jedna branka, o kterou se postaral domácí kapitán David Vaněček. Tři body tak po zásluze zůstávají v Sokolově.

23.kolo, sobota 13.4.2013
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  2:0  (1:0)

Fauly: 13:20

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal – Hrubý (87. Holub), Vrtělka, Čada, Vaněček (90. Machek) – Dvořák II. – Jurdík (73. Šamánek)
FK Baník Most 1909: Belaň – Běloušek, Novotný, Žižka, Řehák – Ibragimov, Kotlan (69. Klavík), Pilař, Procházka, Mujagič (42. Vojta) – Němec (58. Musiol)
Počet diváků: 910

Hlavička Vondráčka zajistila sokolovským zasloužené vedení

Sokolovský Baník vstoupil do utkání útočným stylem a zakládal nájezdy na půlku Mostu. Za to byli domácí záhy odměněni, když v 6. minutě kopal rohový kop Dvořák II., na jehož nízký centr si ideálně naskočil Zbyněk Vondráček, který hlavou zavěsil přesně k levé tyči Belaňovo branky! Sokolov tak rychle vedl 1:0. Po úvodní brance oba týmy pokračovaly ve vysokém tempu, navíc se zásluhou obou fanklubů hrálo ve skvělé atmosféře. Zápas tak měl co nabídnout. Po necelých dvaceti minutách se pokusil zahrozit Most, když Mujagič po úniku u levé lajny centroval před branku, kde balon stáhl před útočníkem Němcem v poslední chvíli Dvořák I. Sokolovský brankář se vyznamenal v i minutě 28., když na jeho branku zahrával z dobrých pětadvaceti metrů trestný kop Řehák. Ten kroutil svou střelu k levé tyči, Dvořák I. se však předvedl parádní robinsonádou a následně balon vyboxoval. Zajímavé situace se děly i na druhé straně. O čtyři minuty později se probíjel do vápna Mostu Hrubý, který nakonec vybojoval rohový kop. Ten zahrával opět Dvořák II., jeho centr ale tentokrát nebezpečný nebyl. Krátce před poločasem sáhl mostecký trenér Busta ke střídání, když Mujagiče nahradil útočník Vojta. Tím také líbivá první polovina utkání skončila.

Skvěle! Po brance Vaněčka zůstávají tři body v Sokolově

Úvod druhého poločasu začaly oba týmy o poznání opatrněji a hrálo se především ve středu hřiště. V 54. minutě byl u pravé lajn faulován Dřížďal, načež Dvořák II. rozehrával trestný kop. Jeho točený centr se snesl na hlavu Čady, jeho zakončení ale Belaňovi vrásky nenadělalo. Po hodině hry mohli být diváci svědky nebezpečné akce, když po straně hřiště utekl Dvořák II., který následně servíroval do trháku Jurdíkovi. Tomu ale bohužel nevyšlo zpracování a nedostal se tak k zakončení. V 63. minutě už ale radost v ochozech propukla naplno. To skvěle hrající Dvořák II. centroval po postupném útoku od rohového praporku a na jeho libový centr si naskočil David Vaněček, který v letu prudkou hlavičkou překonal brankáře Mostu – 2:0! I přes ne tak vysoké tempo tak domácí svůj náskok zdvojnásobili. Most navíc v těchto okamžicích vypadl z role a náš Baník tak v pohodě kontroloval hru. V 74. minutě se trenér Jindra rozhodl pro první střídání. To Jurdíka nahradil v útoku Rosťa Šamánek. Do konce utkání si Sokolov svůj náskok už pohlídal a tři body tak zaslouženě zůstávají v Sokolově!

Aleš Jindra, trenér Sokolova, po vítězném utkání: "Myslím si, že jsme byli o něco lepší než Most, nicméně jsme nepředvedli tak skvělý výkon jako na Žižkově. Obecně je známo, že se nám daří více venku. V domácích zápasech, kdy musíme tvořit, to nebývá tak ideální. Dnes nám hodně pomohla úvodní branka ze standardky, čekali jsme na ni pět kol. Hodně se tomu věnujeme a jsem rád, že jsme se ze standardky prosadili, je to vždy velká pomoc. Celkově souhlasím s hodnocením kolegy, pomohly nám soupeřovy ztráty. Zápas jsme začali slušně, dařil se nám záměr hodně centrovat, dostávat míč před branku. Měli jsme utkání rozhodnout druhým gólem o něco dříve, na konci prvního poločasu byla velká brejková šance Davida Vaněčka, ale nakonec se mu to povedlo ve druhé půli, kdy se po centru Kuby Dvořáka dostal do koncovky, což po něm chci. Dal důležitý druhý gól a tím byl zápas definitivně rozhodnutý."
Zbyněk Busta, trenér Mostu, po zápase: "Z naší strany to nebyl povedený výkon. Je třeba si přiznat, že soupeř byl jasně lepší. Utkání jsme začali bázlivě, ztráceli jsme míče v přechodové fázi. Během dvaceti minut jsme měli hodně ztrát a soupeři se začalo hrát dobře. První gól jsme inkasovali po školácké chybě, když jsme nechali naběhnout volného Zbyňka Vondráčka. Snažili jsme se do utkání dostat, začali hrát na dva útočníky, překopali jsme rozestavení, ale k ničemu to nevedlo. Musím popřát soupeři a sportovně uznat, že je úplně někde jinde než my."