Generálka: Jurdíkův hattrick rozhodl o vítězství nad Admirou 3:2

so 13.7., Lukáš Švéda

Praha - Konec přípravy baníkovcům vyšel. Po výhře nad Domažlicemi si sokolovští hráči poradili i s nováčkem ČFL Admirou Praha v poměru 3:2. První poločas vyšel lépe Baníku, který si vypracoval několik šancí, ale gólově se prosadil až v závěru poločasu. Dvakrát během pěti minut zafungovala spolupráce Machek - Jurdík a druhý jmenovaný pokaždé prostřelil brankáře Petra. Po přestávce sice Pražané zásluhou Kurka snížila, ale poté Jurdík přidal třetí branku. O gólovou tečku se postaral Birma, který stanovil konečný stav utkání na 3:2.

přát., sobota 13.7.2013
FK Admira Praha - FK Baník Sokolov  2:3  (0:2)
Branky: 56. Kurek, 80. Birma - 37., 42. a 59. Jurdík
ŽK: 70. Červenka
FK Admira Praha: Petr – Paťha, Mamurov, Martinic, Červenka, Mošna, Jackl, Birma, Kurek, Čmejla
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Hruška, Vondráček, Nohýnek, Dvořák II. - Čada, Vrtělka - Machek, Kobylík, Vaněček - Jurdík

Do utkání naskočila od první minuty trojice testovaných hráčů Hruška, Nohýnek a Kobylík. Prostor dostal také Vojta Machek a v první půli hrál důležitou roli. Pro baníkovce se jednalo o poslední přípravný duel před začátkem nového ročníku Fotbalové národní ligy a zároveň tímto zápasem ukončili své soustředění ve Zruči.

První minuty nabídly vyrovnanou podívanou a na větší příležitost se čekalo do 10. minuty. To se před gólmanem Petrem objevil osamocený Kobylík, jenže brankáře Admiry prostřelit nedokázal. O necelých deseti minut později se pěknou akcí blýskl Vaněček, jenže prostor mezi třemi tyčemi nakonec minul. Aktivita Baníku postupně narůstala a ve 37. minutě vyústila ve vedoucí branku. Machek našel přesným centrem z pravé strany zakončujícího Milana Jurdíka a ten nezaváhal - 0:1. O pět minut později bylo na sokolovské střídačce opět veselo. Machek opět vybídl ke skórování Jurdíka, který si opět počínal chladnokrevně a technickou střelou nedal brankáři šanci - 0:2.

Do druhého poločasu udělal sokolovský kouč Aleš Jindra několik změn. Deset minut po zahájení druhé půle se před branku Baníku dostal Kurek a snížil na 1:2. Baníkovci však dokázali rychle zareagovat, když dobře hrající Jurdík i potřetí našel recept na gólmana Pražanů - 1:3. Útočník Baníku měl na noze i další gól, jenže další trefa mu již nebyla přána. Baníkovci v následujícím průběhu kontrolovali hru, přesto se soupeři podařilo ještě jednou skórovat. V 80. minutě se po šťastném odrazu dokutálel míč k Birmovi, který jej doklepl do branky - 2:3. Ve zbývajícím čase se už nic podstatného neudálo, a tak Baník uzavřel přípravu vítěstvím nad Admirou Praha 3:2.

V dalším týdnu se sokolovští fotbalisté budou připravovat na první ostrý test jejich formy, v sobotu 20. července hrají v Chebu 1. kolo Poháru České pošty.