Fotbalisté Baníku nastříleli Trogenu pět gólů

st 20.2., Lukáš Švéda

C h e b - Na nové umělé trávě v Chebu nastoupil Baník proti německému týmu FC Trogen, za který nastupuje také Miloslav Čertík, bývalý hráč naší juniorky. V prvním poločase se hrál kvalitní fotbal a k vidění byly dvě branky, které padly do sítě soupeře. Jako první skóroval Dvorník, další gól pak přidal Šamánek. Ten se také trefil ve druhém poločase, další góly přidali Machek a Mlika. Baník tak zvítězil 5:0. Do zápasu nastoupili všechny tři posily Baníku a také i dva testovaní hráči.

přát., středa 20.2.2013
FK Baník Sokolov - FC Trogen  5:0  (2:0)
Branky: 2x Šamánek, Dvorník, Machek, Mlika
FK Baník Sokolov: Bertelman - Dřížďal, Dvorník, Hošek, Šíma - Čada, Vrtělka - Vaněček, Šamánek, Dvořák II. - Jurdík (střídali: Banovič, Hoffmann, Machek, Mlika, Martinec, Holub)

Druholigové jaro startuje již příští sobotu a fotbalisté Baníku finišují zimní přípravu. Zápas se hrál na nové umělé trávě v Chebu a v dresu Baníku se kromě posil Šamánka, Hoffmanna a nově také útočníka Jurdíka představil obránce z prvoligových Teplic Jan Hošek. Ten začal ve středu obrany po boku Josefa Dvorníka.

První poločas nabídl kvalitní fotbalovou podívanou hranou ve vysokém tempu. Německý soupeř se snažil Baníku vyrovnat a podával typicky německý výkon - bojovný, pohyblivý a s pořádnou dávkou nasazení. Začátek zápasu byl vyrovnané, poté sokolovští fotbalisté získali herní převahu, kterou dokázali vyjádřit i brankami. O tu první se postaral Josef Dvorník, dvougólový náskok získal pro Baník Rostislav Šamánek.

Do druhého poločasu nastoupil další testovaný hráč Patrik Banovič ze Slovenska. V průběhu utkání se do hry dostali i Hoffmann, Machek, Mlika, Holub a Martinec. Ve druhém poločase se již naplno projevil rozdíl mezi oběma mužstva, hráčům Trogenu začaly docházet síly a baníkovci se mohli vytvářet šance. Tři z nich se podařilo zakončit gólem. Svou druhou branku v zápase zaznamenal Šamánek, do sítě německého mužstva se trefili také Vojtěch Machek s Jiřím Mlikou. Baník tak dokráčel k vítězství 5:0.