Dorost U19 v jarní premiéře zvítězil v Karlových Varech

po 11.3., Tomáš Bouda

K a r l o v y V a r y - Vítězstvím vstoupili do jarní části soutěže dorostenci U19. Baník v krajském derby zvítězil v Karlových Varech 2:1, když všechny góly padly v prvním poločase. První gól Baníku vstřelila nová posila Tomáš Lacina, na poté zvýšil Dan Martinec, který proměnil penaltu. Domácí do konce prvního poločasu jen snížili a poté se již skóre neměnilo

16., neděle 10.3.2013
1. FC Karlovy Vary - FK Baník Sokolov  1:2  (1:2)

Branky: 11. minuta - 0:1 Lacina (Machala, Martinec), 15. minuta - 0:2 Martinec (Machala) PEN, 39. minuta - 1:2 Vopat PŘK.
FK Baník Sokolov: Kocourek - Netrval, Škoda, Veselovský, Bauer (46. Čuchran) - Martinec. Kravar - Radler (66. Gyurics), Fidler, Machala - Lacina

Trenér Tomáš Hájek: „V prvním poločase krajského derby jsme měli od začátku herní převahu, kterou jsme dokázali vyjádřit také gólově. V 11. minutě našel Dan Martinec v mezeře soupeřova obranného bloku Davida Machalu, který prvním dotykem narazil Tomáši Lacinovi, ten si v přehuštěném prostoru výborně převzal míč a do protipohybu karlovarského brankáře otevřel skóre. V 15. minutě jsme se opět radovali – pokutový kop nařízený za sražení pronikajícího Davida Machaly proměnil s jistotou Dan Martinec. Pokračovali jsme v náporu, Vary však mohli z ojedinělého brejku korigovat, ale Lukáš Kocourek byl pozorný. Vzápětí jsme mohli vést o tři góly, ale výborný Povinský v bráně domácích Tomáše Lacinu vychytal. Ve 39. minutě zahrával volný přímý kop soupeř a Vopat se z hranice pokutového území nemýlil – 1:2. Druhá půle už byla více vyrovnaná, soupeř měl k dispozici ještě jeden nepříjemný přímý kop, naštěstí pro nás však tentokrát střela minula branku. Na rozdíl od Varů jsme měli i v druhé půli dvě jasné brankové příležitosti, ale už jsme nedokázali zvýšit. Celkově jsme zvítězili zcela zaslouženě, to však nesnižuje výkon Karlových Varů, které od podzimu udělaly velký výkonnostní skok a pokud budou podávat podobné výkony, mohly by si záchranu v soutěži bez problémů vybojovat.“