Dorost U19 s Kladnem jen remizoval, přesto se již dostal na první místo

ne 30.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Napínavé utkání až do konce, šest gólů, bojovnost na obou stranách a velmi zajímavá podívaná. To byl dnešní zápas České ligy dorostu U19 mezi druhým Baníkem a čtvrtým Kladnem. Přestože Sokolov třikrát v zápase vedl, hosté dokázali pokaždé srovnat a zápas tak skončil remízou 3:3. Za Baník skóroval dvakrát Matěj Kravar, jenž proměnil dva pokutové kopy a střelecky se prosadil parádním gólem i Martin Fojtík. Bod pak stačil Baníku, aby se posunul do čela tabulky.

19.kolo, neděle 30.3.2014
FK Baník Sokolov - SK Kladno  3:3  (2:1)
Branky: 27. Fojtík - 1:0, 30. - 1:1, 38. Kravar (pen.) - 2:1, 50. - 2:2, 72. Kravar (pen.) - 3:2, 81. - 3:3.

Pokutové kopy: 2:0
FK Baník Sokolov: Wagneter - Netrval, Mestl, Veselovský, Čuchran (84. Cinkanič) - Kravar, Šťastný (67. Machala) - Matoušek (78. Maule), Koubek (76. Hamouz), Fojtík - Lacina
Počet diváků: 130

V 19. kole České ligy dorostu U19 přijelo do Sokolova nebezpečné Kladno. To bylo v úvodu zápasu přesnější a vytvořilo si mírnou převahu. V 5. minutě domácí propadli v obraně, následoval centr, po kterém hostující hráč zakončoval hlavou a Wagneter musel vytáhnout skvělý zákrok, čímž zabránil jistému gólů. Z protiútoku mohl udeřit Baník, kdy pálil Lacina, ale brankář si nakonec poradil a míč zkrotil.

Ve 13. minutě zahrával standardku Koubek a po jeho centru pálil Fojtík nad bránu. Další šance přišla v 17. minutě, kdy po rychle akci Šťastného a Matouška střílel Lacina, ale gólman opět zasáhl. První gól přišel ve 27. minutě. Kravar nejprve přenesl hru pres šíři hřiště na Mestla, poté si Kravar naběhl pro přihrávku a ostře odcentroval. Míč si následně zpracoval na hrudi Martin Fojtík, otočil se, vypálil, a parádním angličanem poslal Baník do vedení – 1:0.

Ale Kladno málem hned z rozehrávky odpovědělo. Naštěstí se podařilo nebezpečí zažehnat. Avšak o chvíli později vyrovnáno přeci jen bylo. Baník při autovém vhazování nebyl v obranném postavení, čehož soupeř využil a po přízemním centru do vápna skóroval hráč Kladna prakticky do prázdné brány – 1:1. Do konce prvního poločasu ale padl ještě jeden gól. Nejprve obrana Kladna zablokovala Fojtíkovo střelecký pokus, k míči se dostal Lacina, v souboji s ním hostující hráč zahrál rukou a pískala se penalta. K ní se postavil tradiční exekutor Matěj Kravar a nekompromisní střelou pod břevno poslal Baník znovu do vedení – 2:1. Stejným výsledkem skončil první poločas.

Po změně stran se hned dostalo do šance Kladno. Po chybě v obraně Baníku se útočníkovi hostí střela moc nepovedla a byl z toho jen roh. V 50. minutě však ji bylo srovnáno. Po dalším nedorozumění v obraně Kladno zakombinovalo, jeho hráč se dostal sám před Wagnetera a zakončil přesně – 2:2.

A zajímavé utkání pokračovalo dál ve svižném tempu. V 61. minutě se Baník prodral do vápna, Lacina se dostal do zakončení, ale překonaného brankáře zastoupili jeho kolegové a míč odkopli. V 71. minutě pak dostal Lacina míč mezi obránce a proti němu se rozeběhl brankář, který sokolovského útočníka sestřelil, a byl odpískán druhý pokutový kop. Ten zahrával znovu Matěj Kravar, počínal si opět suverénně, když poslal brankáře na druhou stranu a Baník vedl 3:2.

Jenže vedení Sokolov neudržel. V 81. minutě po dalším defenzivním zaváhání nezachytili bránící hráči útok Kladna, po centru do vápna mohli domácí míč ještě odkopnout, když ho měli na noze, ale nakonec se balon dostal k hráči hostí, který ho okamžitě poslal do sítě – 3:3.

Ve zbývajícím čase se snažily oba týmy strhnout vedení na svou stranu, ale bezúspěšně. Velmi zajímavé utkání tak skončilo remízou 3:3.

Baník měl vítězství na dosah, třikrát vedl, ale bohužel soupeř potrestal tři chyby v defenzivě a tak zápas skončil nerozhodně. Avšak i toto stačilo na to, že Baník je po 19. kole v čele tabulky. Vedoucí Motorlet totiž prohrál a Baník má v průběžné tabulce lepší skóre, navíc i lepší vzájemný zápas. Do konce České ligy dorostu U 19 však ještě chybí 11 kol a ve hře je tak spoustu bodů.

Trenér Tomáš Hájek: „Zasloužená remíza se soupeřem, který patří ke špičce soutěže. My jsme bohužel udělali příliš mnoho chyb v obranné činnosti a Kladno to dokázalo potrestat. Přesto kluci zaslouží pochvalu za nasazení, aktivitu v utkání a postup na první místo v tabulce.“