Doma opět za tři body! Baník porazil Ústí nad Labem 3:0!

so 6.10., Jan Kašpar

S o k o l o v - S týmem z Ústí nad Labem se v dnešním dopoledni v rámci 10. kola II. ligy utkal Baník Sokolov. V prvním poločase byli domácí baníkovci lepším týmem a Ústí přehrávali. Odměnou za aktivní projev byl Baníku gól ve 27. minutě, který po centru Vaněčka I. hlavičkou vsítil jeho bratranec, David Vaněček II.. Baník tak vedl po první půli utkání o jednu branku. V druhém poločase už hra více postrádala kvalitu, přesto se domácí ještě dokázali prosadit. Na 2:0 zvyšoval v 68. minutě výborně hrající Lukáš Hrubý a v již v nastaveném čase na konečných 3:0 upravil Jakub Dvořák. Baník tak doma opět zvítězil a opět vstřelil tři branky!

10.kolo, sobota 6.10.2012
FK Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem  3:0  (1:0)

Fauly: 13:12

FK Baník Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I. (69. Machek) (K), Čada, Vrtělka, Hrubý (80. Šíma) - Dvořák - Vaněček II. (89. Knakal)
FK Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Džuban, Valenta (50. Hovorka), Dvořák (K) - Peterka, Štrbák, Hrošovský, Volek (82. Folwarczny) - Čtvrtníček, Moulis (71. Holek)
Počet diváků: 1061

Trenér Jindra nasadil do utkání osvědčenou sestavu z Mostu bez jediné změny. S Ústím přijeli i dva bývalí baníkovci – slovenský záložník Patrik Hrošovský nastoupil v základní sestavě, brankář Zdeněk Zacharda naopak startoval jako náhradník. S týmem hostí ani nepřicestoval kanonýr Veverka.

První poločas: Souhra bratranců Vaněčků poslala Baník do vedení

Od úvodního hvizdu sudího Lercha se Baník snažil drát před branku Ústí, ve stoperské dvojici ale dobře fungovali veteráni Džuban s Valentou. V 10. minutě však domácí poprvé zahrozili, když dobrou akci po pravé straně předvedli bratranci Vaněčkové. Kapitán Baníku centroval Vaněčkovi II. a ten pořádně postrašil brankáře Nováka. Hlavička ale mířila těsně vedle levé tyče. Baník byl aktivnějším týmem a sahal po vedoucí brance. K té měl blízko v 17. minutě Jakub Blažek, který vyslal na svatyni Ústí povedený projektil z dvaceti metrů. Novák ale byl na svém místě a efektním zákrokem vytlačil balon nad tyč. Ve 23. minutě se nepříliš pozitivně předvedl hostující Štrbák, který nepříjemně vzal Vrtělku přes kotníky. Ústecký záložník si za to vysloužil žlutou kartu. Po necelé půlhodině hry se už domácí fanoušci mohli radovat. Vaněček I. totiž zahrával trestný kop a jeho centr se přesně snesl na hlavu hostujícího Lukáše Dvořáka, který poslal míč za záda vlastního brankáře! Poté, co Baník vstřelil první branku, se i Ústí začalo zapojovat do hry, obrana Baníku ale fungovala spolehlivě a hosté se nedostali k ničemu nebezpečnému. Ve 44. minutě se k hlavičce před malým vápnem dostal ústecký Džuban, jeho pokus však bezpečně lapil Bertelman do rukavic. Tím první poločas skončil a Baník si držel vedení 1:0.

Gólová dorážka Hrubého pojistila vítězství Baníku

Druhý poločas začal zostra, a především bolestivě pro domácího Vrtělku a ústeckého Štrbáka. Ti se nepříjemně srazili v osobním souboji a oba fotbalisté museli být ošetřováni. Nakonec ale Vrtělka i Štrbák ve hře pokračovali. Úvod do druhé části utkání byl jinak neuspořádaný a hra postrádala kvalitu. V 54. minutě se však dostali baníkovci do úniku ve třech lidech. Vaněček II., který táhl balon, byl těsně před vápnem stažen Džubanem k zemi, podle sudího Lercha to však faul nebyl. V 63. minutě se Jiří Bertelman v brance Baníku pořádně zapotil, když ho nebezpečnou hlavičkou pod břevno prověřil Čtvrtníček. Brankář domácích si ale dokázal poradit. Sokolov v této části hry často a zbytečně chyboval v obranné fázi a Ústí se dokázalo tlačit do vápna. V 68. minutě však Baník hosty dokonale zaskočil. Vaněček II. vyslal na Nováka překvapivou střelu zpoza vápna, která sice mířila do levé tyče, odrazila se však k volnému Lukáši Hrubému, který dokázal dopravit balon do sítě. Baník tak vedl 2:0! Navýšení náskoku přineslo na kopačky Baníku více klidu a domácí hráči si hlídali své vedení. Ústí se sice snažilo o co nejrychlejší snížení, tým kouče Bičovského ale marně hledal recept na domácí defenzivu. Na druhé straně naopak zahrozil Franta Dřížďal, kterému do nadějné pozice těsně před Nováka centroval Čada. Zkušený obránce Baníku ale brankáře Ústí nepřekonal. V 86. minutě, kdy hostům nevyšel rohový kop, se domácí dostali do dalšího brejku. Blažek, který se rozhodl postupovat samostatně, směřoval svoji přízemní střelu těsně vedle. Už v nastaveném čase se baníkovci navíc radovali potřetí, když jeden z hostí poslal nepřesnou malou domů Novákovi. Toho využil Jakub Dvořák, který měl snadnou úlohu a balon doklepl do prázdné branky! Sokolovský Baník tak už potřetí za sebou zvítězil 3:0 a prodloužil sérii bez porážky na sedm utkání v řadě!