Devatenáctka vrátila Karlovým Varům porážku

po 12.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Úspěšně vstoupili do jarní části sezony hráči dorostu U19. Ti v krajském derby porazili tým 1. FC Karlovy Vary 3:1. Baník byl v prvním poločase jednoznačně lepší a šel do tříbrankového vedení. Vary pak prakticky z jediné své akce první půle snížily. Ve druhé polovině utkání již další branka nepadla a tak se Baník mohl radovat ze zisku tří bodů. Branky vítězů vstřelili Dan Martinec a dvakrát Pavel Plechatý.

16., neděle 11.3.2012
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  3:1  (3:1)
Branky: 7. D. Martinec ( Kravar, Pachta), 12. Plechatý (Rozsíval, Krava), 27. Plechatý (Špak ROH) - 29. Mudra
FK Baník Sokolov: T. Martinec - Kopecký (82. Chmelenský), Tůma, Škoda, Špak - Kravar, D. Martinec - Rozsíval (74. Fidler), Pachta, Plechatý (72. Radler) - Sláma

Od začátku utkání bylo znát, že se soupeři velmi dobře znají. Vždyť v dresu Karlových Varů nastoupili mj. bratři Peterkové, Glanc, Vild, Klaus, Dudešek, Kobera, Matějíček a další hráči, kteří dříve působili v Baníku Sokolov. Hosté se snažili zabránit rozehrávce přes Ludvíka Tůmu, zhustit střed hřiště a rychle dostat hráče Baníku pod tlak. Ale to se jim nedařilo. Baník byl lepší ve všech činnostech. Hráči se velmi dobře pohybovali, nechyběl důraz a hosté prakticky jen odkopávali míč od své branky. A odměna pro baníkovce se brzy dostavila. V sedmé minutě rozehrával Špak standardní situaci, centr propadl až k brankáři, který ale chyboval a míč neudržel. Po důrazu ve vápně se nakonec balon odrazil k Danovi Martincovi, jenž ho nekompromisně napálil o břevno do brány – 1:0.

O pět minut později přišel druhý gól a to po velmi pěkném momentu. Baník uprostřed hřiště opět dostal svého soupeře pod tlak, získaný míč Kravar nádherně poslal mezi obránce na rozeběhnutého Rozsívala, jenž naprosto přesnou přihrávkou přes pokutové území našel Pavla Plechatého, který z voleje zakončil – 2:0. Baník byl pánem na hřišti a hosté se k žádné vážnější situaci nedostávali. Navíc ve 27. minutě přidali domácí třetí gól do sítě Varů. Špak rozehrával rohový kop, centr sice obrana odvrátila, ale pouze na kopačky volného Pavla Plechatého, který střelou zpoza vápna zvýšil vedení – 3:0.

Poté se s míčem dostali do pokutového území Baníku i hosté a hned byl z toho gól. Po rohovém kopu se míč odrazil k volnému Zdeňkovi Mudrovi, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou bránu – 3:1. Do konce první půle se další gólová příležitost neurodila a tak si Baník odnášel do šaten zasloužené dvoubrankové vedení.

Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, ale také ztratila na tempu. Baník byl přesto i nadále nebezpečnějším týmem. V 59. minutě Sláma výborně zapracoval, našel v dobré pozici Pachtu, ten zvolil střelu, ačkoliv možná mohl ještě postupovat na branku, a mířil těsně vedle. V 62. minutě pak Kravar vsítil čtvrtý gól, který nejdříve uznán byl a po dlouhé době nakonec odvolán pro údajný ofsajd sokolovského hráče.

Hosté sice byli ve druhé půli aktivnější než v prvním poločase, ale větší šanci si nevypracovali. Baník se směrem dopředu také snažil, ale ani on nebyl již úspěšný. Zápas měli ale sokolovští dorostenci pod kontrolou a dotáhli ho do vítězného konce.

Sokolov tak oplatil Karlovým Varům podzimní porážku a vstoupil do jarní části dorostenecké ligy vítězstvím. Doma hrají dorostenci opět příští týden. V neděli 18.3.2012 od 15.00 hodin hostí dorostenci U19 tým Písku.

Fotografie z utkání v pondělí večer.

Trenér Tomáš Hájek: V prvním mistrovském utkání jsme, hlavně v první půli, dokázali realizovat hru, jaká by pro nás měla být charakteristická. Velmi dobře jsme napadali, byli jsme velmi pohybliví a nebezpeční v útočné fázi, měli jsme dobrou koncovku. Druhý poločas tempo a nasazení trochu opadlo, přesto jsme měli utkání stále naprosto pod kontrolou, soupeř se v celém průběhu zápasu zmohl prakticky jen na nakopávané míče.“