Devatenáctka porazila lídra tabulky!!!

ne 25.3., Tomáš Bouda

P ř í b r a m - Parádní výsledek veze z Příbrami dorost U19. Zásluhou gólu Jindřicha Pachty totiž Baník porazil vedoucí tým České ligy dorostu U19. Pro Příbram porážka 1:0 je vůbec první v soutěži. Baník svému protivníkovi vrátil podzimní prohru, ale zároveň se dostal do boje o třetí příčku v republikové soutěži dorostu. Diváci budou mít možnost sledovat svěřence Tomáše Hájka v neděli 1.4., kdy od 16.30 hodin hostí Baník silné Kladno.

18., neděle 25.3.2012
1.FK Příbram - FK Baník Sokolov  0:1  (0:0)
Branka: 49. minuta - 0:1 Pachta (Sláma, Tomáš Martinec)
FK Baník Sokolov: T. Martinec - Kopecký (77. Chmelenský), Škoda, Tůma, Špak - Kravar, D. Martinec - Rozsíval, Pachta, Plechatý (63. Fidler) - Sláma (77. Radler)

Baník překvapil lídra tabulky. Jedinou branku utkání vstřelil Jindřich Pachta ve 49. minutě. Domácí měli ve zbytku zápasu několik příležitostí, ale brankář Martinec se překonat nenechal. Baník nakonec vedení udržel a odvezl si z Příbrami všechny tři body.

Trenér Tomáš Hájek: „K vysoké úrovni utkání přispěla obě mužstva. Domácí Příbram byla velmi dobrá kombinačně i individuálně, věděli jsme, že se prosazují rychlým přenesením hry s přihrávkami ze stran, na což jsme byli připraveni. My jsme byli aktivní po celou dobu utkání, v první polovině nás Příbram nedostala pod souvislejší tlak. Po gólu, který jsme vstřelili ve 49. minutě vsadili domácí vše na jednu kartu, začali hrát jen se třemi obránci a vytvořili si souvislejší tlak a také tři jasné gólové příležitosti, které však nedokázali proměnit. I my jsme však byli z brejků nebezpeční, Sláma měl jasnou šanci, když šel sám na brankáře, chvíli před koncem jsme měli další příležitost po rohovém kopu, ale domácí zachránili na brankové čáře. V závěru už se Příbram zmohla jen o nakopávané míče, které jsme si pohlídali. Po velmi dobrém a obětavém výkonu jsme tak porazili lídra tabulky a dosud neporažený celek 1.FK Příbram 1:0.“