Další výhra juniorky. Tentokrát porazila Rozvadov těsně 3:2

so 31.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po dnešní lahůdce v podobě výhry A mužstva nad Sezimovo Ústím 5:1 se od 13 hodin utkala juniorka s účastníkem Krajského přeboru Plzeňského kraje TJ Rozvadovem. Vstup do utkání měli lepší domácí, kteří šli v 19. minutě zásluhou Kouby do vedení. V 31. minutě předvedli mladíci další pohlednou akci, kterou úspěšně zakončil Domin. Ve druhém poločase přidal třetí branku Novotný, když využil chyby v obraně hostů. Poté se dočkali i hosté, kteří po rychlé akci zakončili za bezmocného gólmana Baníku do prázdné branky. Tečku za zápasem napsal Šaloun, který si do vlastní branky srazil centr z pravé strany.

přát., sobota 31.7.2010
FK Baník Sokolov B - TJ Rozvadov  3:2  (2:0)
Branky: 19. Kouba, 31. Domin, 48. Novotný - 53. 3:1, 84. vlastní Šaloun
FK Baník Sokolov B: Makó - Kaplan, Šaloun, Oláh, Ferko (46. Burkyt) - Bereczký (46. Hudec), Puchmertl, Bastl (46. Pleva) - Novotný (K), Domin (46. Vodrážka), Kouba
Počet diváků: 30

V základní sestavě juniorky se objevil Daniel Kaplan, který se rozehrává po zranění. Trenér Dreiseitl jiné změny neudělal, opět nastoupili mladíci, kteří soupeře hrajícího stejně vysokou soutěž měli doma porazit.

Zápas také začali aktivněji domácí, i když hosté složení z převážně mladých hráčů působili velmi dobrým dojmem a nakonec dokázali s juniorkou hrát vyrovnané utkání. Jako první se o slovo přihlásil Bereczký, ale jeho tvrdá střela skončila jen v náruči rozvadovského brankáře. O pár minut později měl plné ruce práce s centry Ferka a Puchmertla. Po čtvrthodiny hry mohli udeřit hosté, když jeden ze záložníků vybídl ke skórování svého spoluhráče, ale ten v jasné šanci mířil mimo. Pak přišla 19. minuta, juniorka předvedla akci na jeden dotek a zakončující František Kouba podél brankáře otevřel skóre.

Juniorku první gól nakopl a přesnými přihrávkami se dokázala dostávat přes obranný val soupeře. Ve velké akci se ocitl Novotný, ke kterému se odrazil míč. Osamocený sokolovský útočník však šancí pohrdl a bránu netrefil. V 31. minutě se i on mohl radovat z gólu Romana Domina, kterého za obranu Rozvadova krásně vysunul Bereczký a baníkovský štírek opět podél brankáře přidal druhý gól Baníku. Krátce před koncem poločasu fauloval unikajícího hráče Šaloun. Z následného přímáku střílel hostující hráč pěkně přes zeď a Erik Makó tygřím skokem míč vyškrábl mimo svou branku. Do konce poločasu ještě zaujala akce Kaplana, který ale pálil jen nad.

Začátek druhé půle opět patřil domácím. Ve 48. minutě vystihl Novotný chybnou rozehrávku Rozvadova a dopravil míč za bezmocného brankáře - 3:0. Chvíli na to se zidanovkou zbavil protihráče Kouba, ale pak střílel jen doprostřed branky. Fotbalisté juniorky si dokázali vypracovat spoustu šancí, ale brankou již neskončila ani jedna z nich. Naopak se do hry začali dostávat hráči v bílém, kteří sázeli na rychlé brejky. Jeden takové předvedli v 53. minutě, kdy se po centru z pravé strany ocitl na zadní tyč volný hráč a bez problémů míč napálil pod břevno - 3:1.

O šest minut později mohli hosté vstítit další branku. V přečíslení dva na jednoho sice domácího stopera vyšachovali, proti ale byl gólman Makó. Poté následoval festival spálených šancí jak na straně Baníku, tak i Rozvadova. A když se hosté nemohli prosadit, musel to za ně udělal Šaloun. V 84. minutě si sokolovský obránce srazil centr zprava do vlastní branky - 3:2. Do konce zápasu pak byl ještě blízko brance Burkyt, když jeho střela přelobovala brankáře hostů, ale od břevna se odrazila jen před čáru.