Další vítězství si baníkovci připsali proti Kunicím, vyhráli 4:1

ne 9.2., Lukáš Švéda, Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ke čtvrtému přípravnému utkání si fotbalisté Baníku pozvali účastníka ČFL FK Kunice. Západočeši na svého soupeře vyrukovali i s nováčkem, 24letým srbským útočníkem, Nemanjou Kuzmanovićem, který ve druhém poločase zvyšoval na 3:1. Před ním se dvakrát trefil Petr Došlý, na jehož první trefu ještě Kunice v první půli zareagovaly. O poslední trefu do soupeřovy sítě se zasloužil Stanislav Hofmann, který tečoval Kobylíkův centr. Baníkovci tak navázali na vysoké vítězství proti Tachovu.

příp., neděle 9.2.2014
FK Baník Sokolov - TJ Kunice  4:1  (1:1)
Branky Baníku: 2x Došlý, Kuzmanović, Hofmann
FK Baník Sokolov: Krbeček - Dřížďal, Hruška (46. Hofmann), Vondráček, Jankovský (77. Hruška) - Ivasko, Schut (46. Čada) - Machek, Kobylík, Došlý - Kuzmanović
Počet diváků: 50

V utkání se poprvé představil nový útočník, Srb Nemanja Kuzmanovič, jenž naposledy působil na Střížkově a v utkání naznačil své možnosti. V základní sestavě nastoupili i další novicové Lukáš Schut a Petr Došlý.

Baník měl v úvodu utkání převahu a držel míč na svých kopačkách. Většina akcí šla přes Davida Kobylíka, jenž rozdával balony svým spoluhráčům. Dvakrát se do nadějné příležitosti dostával Petr Došlý, zakončení se mu však nepovedlo. Hosté si šance nevypracovali, naopak ve 29. minutě po chybě v rozehrávce Kunic nebezpečně pálil Ivasko, brankář hostí však vytáhl výborný zákrok a vyrazil míč na roh.

Ve 32. minutě padl první gól utkání. Kobylík dokázal udržet míč, který se následně dostal na pravou stranu k Dřížďalovi, jenž přesným centrem našel na zadní tyči hlavu Petra Došlého, který s umístěním balonu neměl problém – 1:0.

Vedení Baníku však netrvalo dlouho. Ve 36. minutě Kunice poprvé zahrozily a hned z toho byl gól. Po pěkné kombinační akci hosté zakončovali prakticky do prázdné brány – 1:1. Nechybělo moc a Baník mohl po prvním poločase prohrávat. Po rohovém kopu domácích totiž Kunice předvedly rychlý brejk, po němž nabíhajícímu hráči chyběl jen kousek, aby znovu zakončoval do prázdné brány. Nestalo se tak a první poločas tedy skončil remízou 1:1.

Do druhé půle provedl trenér Jindra dvě změny a na hřiště přišli Stanislav Hofmann s Davidem Čadou. V 53. minutě vstřelil Baník druhý gól. Na centr z levé strany si naskočil Petr Došlý a přesnou hlavičkou nedal gólmanovi šanci – 2:1.

Střelec předešlých gólů Baníku měl na noze hattrick v 65. minutě. Kuzmanovič vyhrál hlavičkový souboj, posunul míč na rozeběhnutého Došlého, ten však z velmi dobré pozice nakonec pálil nad bránu.

O chvíli později se však skóre již měnilo. V 68. minutě Došlý pěkným balonem našel Nemanju Kuzmanoviče, který si mezi stopery počínal suverénně a stejně tak si poradil i se zakončením – 3:1.

Hosté v utkání nepůsobili špatným dojmem, několikrát ještě zahrozili, ale další gól již nepřidali. To se naopak povedlo Baníku, když v 80. minutě zahrával Kobylík standardní situaci z velké dálky a Stanislav Hofmann jen jemnou tečí usměrnil míč do sítě na konečných 4:1.