Další bodový zisk, Baník porazil Opavu 1:0

so 21.4., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve 24. kole druhé fotbalové ligy dorazila do Sokolova Opava. První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Na větší gólovou příležitost čekali diváci až do konce prvního poločasu, kdy se k hlavičce dostal Schaffartzik, Buček ale vytáhl skvělý zákrok, proto byl stav po první půli 0:0. I ve druhém poločase to byl spíše boj uprostřed hřiště. Až v 67. minutě kopal Hanzlík standardku, míč propadl až na zadní tyč, kde byl Jakub Blažek, jenž prostřelil Květoně – 1:0. Blažkův gól nakonec znamenal i vítězství Baníku.

24.kolo, sobota 21.4.2012
FK Baník Sokolov - Slezský FC Opava  1:0  (0:0)
Rozhodčí: Ondráš - Peřina, Nádvorník
Branky: 67. Blažek
ŽK: 1:4 (63. Vondráček - 27. Wirth, 39. Radzinevičius, 45. Mikula, 56. Zapletal)

Fauly: 14:19

FK Baník Sokolov: Buček - Blažek, Dřížďal (K), Vondráček, Hanzlík - Vaněček (88. Geňo), Vrtělka, Čada, Krmenčík (57. Hrošovský) - Dvořák (75. Benda), Strnad
Slezský FC Opava: Květon - Coufal, Uvíra, Mikula (86. Cudrák), Zapletal - Wirth (71. Halaška), Křeček - Partyš, Sedláček (K) (71. Ficek), Schaffartzik - Radzinevičius

První poločas: Opava více faulovala, než hrála. Baník se snažil, branka ale nepřicházela

Nad sokolovským stadionem před výkopem vládlo slunečné počasí s minimálním větrem, ideální fotbalové podmínky tak byly nastoleny. Baník byl papírovým favoritem, před zápasem mu patřilo páté místo, kdežto Opava se nacházela až na místě desátém. Úvodní minuty ukázaly, že Opava přijela s pevnou obranou, hosté navíc měli více ze hry. V 15. minutě kopal Hanzlík trestný kop, jeho centr do vápna ale nebyl nebezpečný. Domácí se snažili dobývat branku Opavy, jejich útoky však postrádaly přesnost. Téměř po půlhodině hry si Hanzlík opakoval ze standardní situace svůj centr, a jeho ostrý balon tentokrát skončil v rukavicích brankáře Květona, když jej před ním nedokázali baníkovci tečovat do branky. V dalším průběhu prvního poločasu to byl Baník, který byl aktivnějším týmem. Domácí se ale „klasicky“ soustředili na nakopávané balony, které nikam nevedly. Opava více než fotbal předváděla bojové umění, postupně totiž žlutou kartu za ostré zákroky na sokolovské hráče dostali Radzinevičius a Mikula. V závěru poločasu se skvěle blýskl domácí brankář Buček, kterého pořádně prověřil hlavičkou pod břevno Schaffartzik. Buček předvedl výborný reflex a balon vytlačil na roh. Tím první poločas i skončil.

První střela na branku znamenala vítězný gól Baníku

Do druhého poločasu oba týmy vstoupily tak, jak ukončily ten první. Zápas se nenesl v nijak vysokém tempu, Baník i Opava navíc velmi často kazily. V 56. minutě hostující Zapletal ostře zajel do Blažka, za což si vysloužil žluté napomenutí. Hra obou soupeřů postrádala jakýkoli systém, a k vidění tak byla opět nezáživná fotbalová nuda. Po hodině hry měla Opava rohový kop, který nadělal ve vápně Baníku značné zmatky. Na branku se ale stále čekalo. V 68. minutě se ale Baníku zadařilo a v ochozech stadionu propukla radost ze vstřeleného gólu. Jeho autorem byl Jakub Blažek, který se trefil v pádu na zadní tyči po přímáku Hanzlíka. Domácí tak vůbec z první střely na branku zaznamenali úspěch. Čtvrt hodiny před koncem utkání se na hřiště dostal David Benda, který vystřídal křečemi limitovaného Jakuba Dvořáka. Baník po gólu ožili a ovládal hru. V 85. minutě dostali hosté šanci k vyrovnání, když kopali rohový kop. Ten ale obrana Sokolova odvrátila. Opava s přibývajícími minutami otevírala obranu, a hráči ve žlutém tak měli šance k rychlým brejkům. Jeden takový táhl v 88. minutě Hrošovský, jeho střela z vápna šla ale mimo. V posledních sekundách si Baník vedení uhlídal a zvítězil tak 1:0.