D žáci ztratili proti Ostrovu vedení a prohráli 2:3

so 28.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - O dvě branky již v dnešním utkání Krajského přeboru mladších žáků vedli naši D žáci nad Ostrovem. Ten však dokázal nepříznivé skóre v závěru utkání otočit, a Baník tak padl 2:3.

2.kolo, sobota 28.8.2010
FK Baník Sokolov - FK Ostrov  2:3  (1:0)
Branky: 20. Vedana, 38. Tušinovschi - 41., 55. Ahselm, 43. Rys
ŽK: 54. Prajka
ČK:
Rozhodčí: Šmat
FK Baník Sokolov: Přibys - Holík, Nimrichter, Motl - Matoušek, Čtrnáct - Kursa, Vedana
Hubáček, Horváth, Tušinovschi, Prajka, Pavlas, Body, Fáber
FK Ostrov: Rams - Vyleta, Bureš, Jakl - Lemák, Peter - Rys, Vaník
Ahselm, Kalán, Janačík, Groh
Počet diváků: 20

Utkání se podle nových pravidel hrálo na půlce hřiště přes šířku. Tento systém je inspirovaný německými žákovskými soutěžemi, kde se takto také hraje. Hráči se tak častěji za zápas dostanou k balonu a to jim může pomoct rozvíjet jejich fotbalové myšlení.

Úvod zápasu přinesl vyrovnaný fotbal, diváci často byli svědky osobních soubojů. První šanci si připsali hosté z Ostrova, když po rohu v 7. minutě střílel nad Ahselm. Oba týmy si v dalších minutách připsaly ještě další šance, žádná ale brankou neskončila. Ta přišla až ve 20. minutě, kdy Vedana dostal ideální balon před branku proti noze a zavěsil pod břevno - 1:0. Ve hře Baníku byla po první brance i přes časté nepřesnosti v rozehrávce bojovnost. To vyústilo v 25. minutě, kdy Horváth střílel těsně vedle. Po prvním poločase tak Baník vedl 1:0.

Druhý poločas začal pro naše D žáky také výborně, ve 38. minutě byl totiž před brankou faulován Marian Tušinovschi a sudí Šmat nařídil pokutový kop. K tomu se postavil sám faulovaný Tušinovschi a s přehledem proměnil - 2:0.. Vše tak nasvědčovalo tomu, že Baník dovede zápas do vítězného konce. Poté však přišla 41. minuta a kontaktní branka Ostrova, o kterou se střelou do protipohybu domácího brankáře postaral Ahselm - 1:2. Na kopačky D žáků přišla značná nervozita, což se jim krutě nevyplatilo ve 43. minutě. To Kalán centroval před branku Baníku. Balon nešťastně vypadl brankářovi Přibysovi z rukavic a z následné dorážky srovnal na 2:2 Rys. V dalších minutách měl Ostrov převahu, která nakonec vyústila v 56. minutě v obrat skóre - pět metrů před brankou Baníku získal balon Ahselm a ranou pod břevno poslal svůj tým do vedení 2:3. Z toho se baníkovci už nedokázali vzpamatovat a v prvním zápase v Krajském přeboru tak nedokázali získat ani bod.