D žáci v přáteláku podlehli Březové

st 1.12., Jan Kašpar

S o k o l o v - D žáci sehráli na konci listopadu přátelské utkání s Březovou. To hosté vyhráli 0:5.

přát., sobota 27.11.2010
FK Baník Sokolov - Březová  0:5  (0:2)
Branky: 9 0:1, 15. 0:2, 45. 0:3, 68. 0:4, 69. 0:5
FK Baník Sokolov: Starenko - Pavlas, Mázdra, Holík, Nimrichter – Herda – Dvořák, Horváth, Kolář – Kursa, Hraško

Trenér František Krejčí: "Ani napodruhé jsme se proti starším žákům Březové neprosadili, nicméně oproti poslednímu utkání bylo tentokrát více dobrých momentů. Začali jsme dobře, snažili jsme se kombinovat a dostávali jsme se do dobrých příležitostí, ale komplikovaná řešení v šestnáctce soupeře nás připravila o možnost nebezpečně ohrozit soupeřovu branku. Pak bohužel přišly dvě hrubé a zbytečné chyby, po kterých jsme inkasovali, a od té doby šla úroveň naší hry dolu. Naše přihrávky poté začaly směřovat hlavně dozadu nebo do strany. Zápas s kvalitním soupeřem byl v podstatě vyrovnanou partií, žádné mužstvo si nevypracovalo příliš šancí ke skórování. Hráči soupeře přišli k vstřeleným brankám v podstatě zadarmo, hráči Baníku jim je nabídli na „stříbrném podnose „. V utkání bylo vidět z naší strany hodně nepřesností, svůj vliv pak na hru měl i terén - utkání jsme odehráli v mrazivém počasí na hřišti s lehkým sněhovým popraškem. Na tomto terénu byli fyzicky vyspělejší hosté přece jen jistější. Utkání bylo odehráno na celé hřiště, jedním z cílů bylo vyzkoušet si nové herní rozestavení 4 : 1 : 3 : 2. Kvalitní soupeř prověřil naši defenzívu, přes inkasované branky jsme tentokrát docela obstáli, brankář Starenko byl v prvním poločase v podstatě bez práce – ironií je, že tři branky v utkání padly po chybné rozehrávce některého z brankářů. Obrana ve složení v prvním poločase odvedla výrazně lepší výkon než v minulém utkání s tímto soupeřem, kde jsme v podstatě ve stejném složení zcela propadli. To je příjemné zjištění. Chyběl nám kvalitnější, odvážnější postupný přechod do útoku, v prvním poločase byla přesto k vidění slušná útočná fáze (šance Hraška a Koláře volaly po brance), nicméně absence více zkušeností ve hře na celé hřiště přináší spoustu taktických chyb. Hlavními nedostatky, které mě docela mrzí, ale byla kvalitnější rozehrávka a u některých hráčů i nedostatečné nasazení. Své určitě sehrála veliká zima. V utkání přesto byly k vidění i kvalitní pasáže (zvláště pak v prvním poločase) - velmi dobrým výkonem se presentoval novic v týmu Roman Kolář, velmi slušné utkání odehrála nově se rodící stoperská dvojice Míra Mázdra a Tomáš Holík, pochvalu si zaslouží Kuba Dvořák, David Kursa, Pavel Hraško, Dan Nimrichter a Jirka Pavlas."