D žáci rozstříleli Královské Pořičí deseti brankami

st 16.9., Jan Kašpar

D žáci Baníku sehráli 15. srpna své přátelské utkání proti Královskému Poříčí. Zápas nakonec skončil exhibicí domácího Sokolova, který si se svým soupeřem pohrál jako kočka s myší a nadělil mu hned deset branek.

přát., úterý 15.9.2009
FK Baník Sokolov - Baník Královské Poříčí  10:0  (5:0)
Branky: 7. Štěpánek, 16., 49. Korel, 20., 57., 69. K. Kýček, 28., 62. Unger, 30., 58. Balogh,
FK Baník Sokolov: L. Kýček - Číž, Stockner, Vokáč, Krček - Biker, Štěpánek, Parth, Frána - Korel, Nguyen

Náhradníci: Balogh, Gabrle, Hollý, Kraclík, Štrunc, Unger, Vican, Žolna

Přátelské utkání dvou Baníků, které se hrálo 2x35 minut, lépe vyšlo tomu sokolovskému. Naši D žáci již od úvodu utkání nepouštěli Poříčí díky aktivnímu napadání přes vlastní polovinu, navíc si dokázali vytvářet dostatek brankových příležitostí. První velká šance přišla ve 3. minutě, kdy se pěkně uvolnil Biker, následně ale trefil jen tyč. V 7. minutě padl první gól, který po centru Frány skóroval Štěpánek. Ondra Frána byl i druhé branky Sokolova - v 16. minutě opět poslal přihrávku do vápna, kde se jí zmocnil Korel a zvýšil na 2:0. Ve 20. minutě již bylo více než jasné, kdo ze zápasu odejde jako vítěz, na 3:0 totiž zvýšil Kryštof Kýček.

Krátce před koncem prvního poločasu sokolovšťí své vedení zvýšili o další dvě branky, ve 28. minutě se trefil Vican a o dvě minuty později na 5:0 upravoval Balogh. U obou těchto branek asistoval Jan Vican, jenž na své spoluhráče poslal oba přesné pasy.

To, co Sokolov načal v první půli, beze zbytku dokončil v půli druhé. Hosté z Pořičí začali fyzicky i herně ztrácet a tak nic nebránilo v pokračování sokolovské kanonády. Ve 49. minutě vybojoval balon Nguyen, poté poslal balon na Korela, který ho dopravil do brány - 6:0. Kanára završili domácí v 57. minutě, kdy vyslal nádhrenou střelu Balogh. S tou si ještě brankář Poříčí poradil, na následnou dorážku Kýčka byl ale krátký - 7:0. O další minutu později se Dominik Balogh už prosadil, po úniku Kraclíka zvyšoval na 8:0. Své branky se dočkal i Daniel Unger, po jeho kombinaci s Kýčkem to bylo již 9:0. Desátá a poslední branka přišla v 69. minutě, kdy Kryštof Kýček dovršil svůj hattrick a zaokruhlil výsledek na fantastických 10:0 pro D žáky Baníku Sokolov.