D žáci prohráli v České Lípě

po 28.9., Jan Kašpar

D žáci Baníku se v nedělním odpoledni střetli s Arsenalem Česká Lípa. Zápas lépe vyzněl pro domácí, kteří si připsali hladkou výhru 4:1. Jedinou branku Sokolova vstřelil Jiří Samek.

8.kolo, neděle 27.9.2009
Loko Česká Lípa - FK Baník Sokolov  4:1  (0)
Branky: 6. – 1:0, 12. – 2:0, 13. – 2:1 Samek, 16. – 3:1 Balogh vl., 55. – 4:1
FK Baník Sokolov: Štrunc (31. Kýček L.) – Balogh, Samek, Vokáč, Krček (31. Číž) – Kraclík (38. Žolna), Vican, Párth, Stockner (48. Nguyen) – Unger, Štěpánek (31. Biker)

V sedmém kole České divize mladších žáků zavítali ti sokolovšťí na hřiště Arsenalu Česká Lípa. Západočeši byli před tímto utkáním se ziskem 10 bodů na sedmém místě tabulky, Česká Lípa zaujímala pozici těsně za Baníkem, když se nacházela na 8. příčce.

Sokolovšťí si ale do České Lípy nepřivezli dobrou formu. Hned v 6. minutě šli domácí do vedení, když se jeden z dorážejících hráčů Arsenalu dostal po špatném odkopu Samka k balonu a prostřelil Vojtěcha Štrunca v brance Sokolova. O dalších šest minut bylo našim žákům ještě hůře, domácí totiž opět po chybě sokolovské obrany vstřelili branku - 2:0. Naději na bodový zisk vzkřísil hostující Jiří Samek hned po brance domácích, po nahrávce Kraclíka totiž chytře přeloboval brankáře České Lípy - 2:1. O několik minut později ale domácí opět svým soupeřům odskočili na rozdíl dvou branek. V 16. minutě si totiž po špatné domluvě s golmanem Sokolova vlastní branku vstřelil Dominik Balogh.

Domácí si poté své vedení bez větších potíží hlídali, navíc se jim v 55. minutě podařilo zvýšit na 4:1 a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Sokolov si tak z České Lípy odváží porážku o tři branky a na své konto si připsal třetí porážku v této sezoně.

Trenér Baníku Milan Gabrle: "Dnes jsme se utkali s o rok staršími hráči, než jsou ti naši. O výsledku tohoto utkání rozhodly naše tři individuální chyby, které nás hodně srazily a prakticky nám vzaly šanci na vítězství."