D dorost vysoko porazil Toužim

so 26.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v / V sedmé kole krajského přeboru nastoupil D dorost doma proti Toužimi. Hosté sice byli v tabulce na jedenáctém místě, výsledky však neměli vůbec špatné a například s baníkovským B dorostem prohrála Toužim pouze 0:2. Na sokolovské umělce se tak čekal vyrovnaný zápas. Vše nakonec dopadlo úplně jinak. D dorost v utkání dominoval a po pěkném výkonu s přehledem zvítězil 6:0, po poločase 2:0.

8.kolo, sobota 26.9.2009
FK Baník Sokolov - Toužim  6:0  (2:0)
Branky: 35. Kalous, 41. Sláma, 53. Sláma, 55. Živný, 57. Zázrivec, 62. Škoda
FK Baník Sokolov: Šudřich - D. Peterka (71. Láník), Chmelenský, Tuschinovschi (62. Faber), Radler - Živný, Plechatý, Šamberger (46. P. Peterka), Zázrivec - Kalous, Sláma (56. Škoda)
Toužim: Štěpánek - Paluch, Poláček, Osvald, Kanát, Košer, Vaněk, Malec, Diviš, Drabík, Šimuranc.
Počet diváků: 40

Sokolov bez zraněných Maška a Martince vstoupil do utkání velmi dobře. Hráči hýřili aktivitou a dobrým napadáním dostávali Toužim pod tlak. Baník měl jednoznačnou převahu a šance na sebe nenechali dlouho čekat. V 9. minutě výborně z pravé strany odcentroval Živný, ale osamocený Kalous hlavičkoval pouze doprostřed branky. Po rohovém kopu, o dvě minuty později trefil Tuschinovschi hlavou břevno. Baník držel svého soupeře neustále na jeho polovině, ale stále se nemohl střelecky prosadit. Ve 20. minutě se dostal Plechatý až na malé vápno, neměl dostatek prostoru na přihrávku a s ranou z úhlu si toužimský gólman Štěpánek poradil. Hosté zahrozili poprvé ve 30. minutě. Střela z trestného kopu skončila těsně nad břevnem domácí branky. V dalším průběhu prvního poločasu již hráli prakticky jen domácí. Nejdříve ve 32 .minutě se Zázrivec prosadil po pěkné akci na levé straně, předložil ideálně míč Šambergrovi, který vyprodukoval pouze slabou střelu, s níž neměl Štěpánek problémy. O tři minuty později se však Baník již radoval. Aktivní Zázrivec vnikl do vápna, kde našel Lukáše Kalouse, který už našel recept na hostujícího gólmana – 1:0. Stejný hráč mohl zvýšit ve 40. minutě, po pěkné kombinaci však trefil jen brankáře. Na 2:0 zvýšil Baník ve 41. minutě. Zázrivec z levé strany odcentroval, brankář pouze vyrazil a Martin Sláma o tyč uklidil míč do branky.

Do druhého poločasu vstoupil Baník opět aktivně. Ve 46. minutě dvakrát po sobě centroval do vápna Zázrivec,hráči však zakončovali nedůrazně. V 53 .minutě už Sokolov skóroval potřetí. Petr Peterka krásně nahrál Martinovi Slámovi, kterému zbývalo jen překonat brankáře – 3:0. O další dvě minuty padl další gól. Pavel Živný ukázal svou rychlost, prohnal se kolem levého obránce Toužimi, vběhl do vápna a zakončil přesně – 4:0. Sokolov ihned přidal zdecimovanému soupeři další úder. Plechatý kolmicí našel Františka Zázrivce, který už si věděl rady a střelou do horní části branky nedal brankáři šanci – 5:0. Aby toho nebylo málo, po rohovém kopu v 62. minutě se odražený míč dostal k Václavu Škodovi, který mířil přesně – 6:0. Škoda mohl přidat i sedmý gól, odkrytou branku z malého vápna však v 69. minutě netrefil. Do této doby D dorostenci Toužim jednoznačně přehrávali. Kombinační hrou si vytvářel Baník velké množství střeleckých příležitostí a soupeře neustále držel pod tlakem. Šanci na zkorigování výsledku měla Toužim jen po dvou akcích v rozmezí 71. – 73. minuty. Nejprve rychlý brejk zakončil útočník hostů střelou mimo a závar před bránou Šudřicha také gólem neskončil. Baník dohrával zápas v pohodě. V 82. minutě ještě utekl Živný, situaci před brankářem však neřešil ideálně. Vzápětí po střele Škody vytáhl brankář na břevno. Poslední větší možnost ke skórování měl opět Živný, jehož střela skončila jen těsně vedle tyče. Baník po velmi dobrém výkonu Toužim jasně přehrál a zaslouženě zvítězil 6:0.

Po zápase jsme vyzpovídali Františka Zázrivce. Rozhovor s tímto záložníkem přineseme v průběhu týdne.