D dorost přestřílel Mariánské Lázně

út 13.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Baníkovští nejmladší dorostenci popáté za sebou zvítězili. Tentokrát si poradili s Mariánskými Lázněmi 6:4. Sokolov sice v průběhu druhého poločasu vedl již 5:2, přesto si zápas pořádně zkomplikoval. Vlastními chybami dovolil soupeři snížit až na 5:4. Poslední slovo však měli domácí. Hattrick zaznamenal Pavel Živný, dvakrát se trefil Martin Sláma a jednou David Šamberger. D dorost je po devátém kole na 4. příčce

10.kolo, sobota 10.10.2009
FK Baník Sokolov - Viktoria Mariánské Lázně  6:4  (2:1)
Branky: 21. - 0:1, 30. Sláma (Škoda, Zázrivec), 32. Živný (Sláma), 49. - 2:2, 52. Šamberger, 56. Živný (Plechatý, Sláma), 73. Živný (Zázrivec), 85. - 5:3, 87. - 5:4, 90. Sláma (Živný).
FK Baník Sokolov: Šudřich - D. Peterka (46. Láník), Chmelenský, Faber, Radler – Škoda (60. P. Peterka), Šamberger, Plechatý, Zázrivec – Živný, Sláma.

Brankové hody se odehrály v utkání D dorostu a Mariánských Lázní. Po vyrovnaném začátku utkání nejprve nastřelil Baník tyč, ale vzápětí po rohovém kopu inkasoval. Zanedlouho však Martin Sláma srovnal. O poločasové vedení se pak postaral Pavel Živný, který dorazil Slámovu střelu

Po změně stran sice hosté brzy srovnali, ale brankou Davida Šambergra a díky dvěma trefám Pavla Živného šel Baník do vedení 5:2. V závěru sice Mariánské Lázně ještě zápas zdramatizovaly, ale konečné slovo měl Martin Sláma, jenž uzavřel na konečných 6:4 pro Sokolov.

Trenér Petr Götzl:„Odehráli jsme solidní zápas, který jsme si však vlastní nedůsledností sami v závěru zkomplikovali. Prvních 20. minut se odehrálo mezi šestnáctkami, kdy jsme sice měli častěji míč na svých kopačkách, ale nedokázali jsme se prosadit přes pozorně bránícího soupeře. Až ve 21.´ nastřelil Živný tvrdou ranou tyč. Vzápětí jsme kopali rohový kop, z něhož ale vznikl rychlý brejk soupeře, podcenění při obsazení a hosté šli do vedení. Naši hráči zpřesnili a zrychlili hru a ve 28.´ Slámu při samostatném nájezdu vychytal gólman. Vyrovnání přišlo ve 30.´ po centru Zázrivce, vyhraném hlavičkovém souboji Škody a dorážce Slámy. Za dvě minuty jsme šli do vedení, když střelu Slámy dorazil do prázdné branky Živný. Druhý poločas jsme začali nepřesností v rozehrávce po níž jsme hostům umožnili ve 49.´ vyrovnání. V 50.´ trefil po rohovém kopu Chmelenský břevno. V 52.´ se dobře před vápnem uvolnil Šamberger a střelou z dvaceti metrů o tyč jsme šli dovedení. V 60.´ Sláma po přihrávce Šambergera neproměnil další nájezd. A tak to byl nakonec Živný, který po spolupráci Plechatého se Slámou zvýšil na 4:2. V 72.´ vyslal do šance Živného pěknou přihrávkou Plechatý. Hned z další šance se však, po kolmici Radlera na Zázrivce a jeho zpětné přihrávce, Živný prosadil svojí třetí brankou. V závěru jsme si však vývoj utkání velmi zkomplikovali. V 83.´ ještě soupeře při samostatném nájezdu vychytal gólman Šudřich, ale po našich dvou chybách v rozehrávce a nedůrazu v souboji o míč, jsme soupeři umožnili stáhnout stav utkání na 5:4. V 90.´ soupeř kopal ještě trestný kop z 20 metrů. Nastřelili však jen zeď a z rychlého protiútoku upravil Sláma, po spolupráci se Živným, na konečných 6:4.“