D dorost porazil vysoko Královské Poříčí

po 19.10., Tomáš Bouda

Královské Poříčí - V desátém kole krajského přeboru dorostu nastoupili D dorostenci na hřišti posledního Královského Poříčí. Sokolov splnil v utkání roli favorita a zvítězil jednoznačně 2:8, po poločase 1:4. Tímto vítězstvím se D dorost dostal již na třetí příčku krajského přeboru za vedoucí Baník Sokolov B a Spartak Chodov.

11.kolo, neděle 18.10.2009
Baník Královské Poříčí - FK Baník Sokolov  2:8  (1:4)
Branky: Šamberger 2, Martinec 2, Živný, Sláma, Plechatý, Zázrivec.
FK Baník Sokolov: Sestava: Šudřich – D. Peterka, Chmelenský (Láník), Fáber, Rádler – P. Peterka, Šamberger, Plechatý, Zázrivec – Sláma (Martinec), Živný (Kalous).

Jednoznačná záležitost sokolovských dorostenců. V první poločase se trefili čtyřikrát a stejný počet gólů přidal D dorost i ve druhé půli. Za Královské Poříčí dvakrát korigoval aktivní Patrik Gössl.

Asistent Petr Schneider: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 3. minutě otevřel skoré Živný. V 15 minutě svou šanci neproměnil Zázrivec. Ve 22. minutě po kombinaci mezi Živným a Zazrivcem druhý jmenovaný odcentroval a Sláma zvýšil na 2:0. Ve 27. zakombinovali Šamberger se Slámou a bylo to 3:0. Ve 33. minutě Plechatý zvýšil na 4:0 pro Baník. Ve 39. minutě podklouzl David Peterka k míči se dostal Patrik Gössl a technickou střelou snížil na 4:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. K míči se dostal domácí Gössl, pronikl přes dva naše hráče po pravé straně se dostal až do zakončení, kde nás zachránila tyč. V 51 minutě unikl po levé straně Zázrivec a Šamberger zvýšil na 5:1. Po té jsme měli několik šancí, které jsme neproměnili. V 72. minutě druhé přihrál Plechatý střídajícímu Martincovi a ten svým prvním dotekem s míčem upravil na 6:1. V 75. minutě domácí snížili opět Patrikem Gösslem, který s přehledem proměnil svůj samostatný unik. Po té už navyšovali skóre jen baníkovi, a to v 80. minutě druhým gólem v zápase Dan Martinec a skóre uzavřel v 85. minutě po akci se Šambergerem Zázrivec. Utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou a zaslouženě vyhráli.“