D dorost porazil Teplice

út 9.2., Tomáš Bouda

V posledním zápase memoriálu Vlastislava Marečka nastoupili baníkovští D dorostenci proti Teplicím. Hráčům se podařil první poločas, který vyhráli poměrem 3:1, když skóroval dvakrát Sláma a jednou Zázrivec. Ve druhém poločase se radovali už jen Teplice, ale přesto Baník zvítězil 3:2.

Přípr., sobota 6.2.2010
FK Baník Sokolov - FK Teplice  3:2  (3:1)
Branky: 4. - 0:1, 15. Zázrivec, 23. Sláma (Zázrivec), 35. Sláma (Šamberger).
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Strnad – Faber, Chmelenský, Martinec, Radler – Živný, Mašek, Plechatý, Zázrivec – Sláma, Šamberger;
2. poločas: Strnad – Láník, Chmelenský, Martinec (60. Faber), Radler (60. Sláma) – Škoda, P. Peterka, Mašek (60. Plechatý), Kalous – Šamberger (60. Zázrivec), Guyrics (70. Živný).

Proti Baníku nastoupili stejně staří hráči Teplic, které mj. doplnili bývalí hráči Baníku Vošmik a Špírek. Byl to právě Vošmik, který již ve 4. minutě poslal Teplice do vedení. Vyrovnání se dočkal Baník v 15. minutě, když skóroval František Zázrivec. O další dvě minuty již Baník vedl, když Zázrivec našel Martina Slámu, který neměl problém se zakončením - 2:1. Velmi dobrý poločas zvýraznil znovu Martin Sláma, jenž proměnil své sólo - 3:1

Druhý poločas nebyl ze strany D dorostu tak povedený, Teplice dokázali ještě jednou skórovat, ale nakonec si Baník připsal vítězství 3:2

Trenér Petr Götzl: „V rámci zimního turnaje SCM přijely Teplice s mužstvem ročníku 94 a chybějící hráče doplnili třemi hráči ročníku 93 (mj. Špírek, Vošmik). Utkání jsme nezačali příliš šťastně a inkasovali již ve 4. minutě - napřed jsme byli nedůrazní v souboji o míč ve vlastním vápně, pak přišel výborný zákrok Strnada, ale jím vyražený balón jsme nechali v poklidu dorazit Vošmika do branky. V dalších minutách jsme již dokázali podržet balón a přesně a rychle zakombinovat. V 15. minutě se do šance prodral Pavel Živný, ale hostující gólman jeho střelu vytlačil na roh. Z něho však přišlo vyrovnání, když Franta Zázrivec zakroutil balón na zadní tyč přímo do branky. Ve 23.minutě jsme začali kombinaci na 1-2 doteky před naším vápnem a zakončili ji perfektní přihrávkou Zázrivce na Slámu, který sám před brankářem s přehledem proměnil. Pak se hrálo vyrovnané utkání mezi šestnáctkami prakticky bez šance. Až přišla 35. minuta a nepřesně rozehraný trestný kop ze strany soupeře, který zachytil David Šamberger, z první sklepl na Martina Slámu, který předvedl výborné sólo z vlastní poloviny hřiště a zakončil ho obloučkem “alá“ Poborský na 3:1. Ve druhém poločase se nám již nedařilo podržet balón a přesně kombinovat, chybělo více pohybu bez míče. Hosté tak byli častěji před naší brankou, ale poctivě pracující hráči v obranné fázi a jistě chytající Strnad v brance, dovolili soupeři jen snížit brankou deset minut před koncem.“