D dorost na turnaji zvítězil i ve druhém zápae

po 14.12., Tomáš Bouda

P r a h a - Druhý zápas zimního turnaje Motorletu a poslední utkání v tomto roce sehrál D dorost Baníku Sokolov proti ligovým žákům Bohemians 1905. Poměrně vyrovnaný zápas rozhodl svým gólem Martin Sláma, který skóroval v 58. minutě. Po vítězství nad Motorletem si tak Baník připsal i ve druhém turnajovém utkání vítězství.

přát., neděle 13.12.2009
Bohemians 1905 - FK Baník Sokolov  0:1  (0:0)
Branka: 58. Sláma
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Kocourek – Tuschinovschi (20. D. Peterka), Chmelenský, Martinec, Radler – Živný, Mašek, P. Peterka, Zázrivec (20. Kalous) – Kobera, Sláma;
2. poločas: Kocourek – Tuschinovschi, Chmelenský, Martinec, Radler - D. Peterka, Mašek (60. P. Peterka), Kobera, Zázrivec – Kalous, Sláma (60. Živný).

Ve vyrovnaném prvním poločase si přeci jen vytvořili více šancí sokolovští hráči, kteří však nedokázali úspěšně zakončit. Po změně stran se Baník dostal v 58.minutě do vedení, když skóroval Martin Sláma. Vstřelená branka pomohla dorostu k větší aktivitě a tým si vypracoval další šance, které ale neproměnil. V závěru měl možnost ke skórování i soupeř, ale taktéž nedokázal brankáře překonat. Baník tak i ve druhém zápase turnaje zvítězil.

Trenér Petr Götzl:„Na zimním turnaji Motorletu jsme sehráli oboustranně dobré utkání s ligovými žáky Bohemians Praha 1905 (ročník 95). Obě dvě mužstva se snažila hrát aktivně a napadat už rozehrávku soupeře. My jsme v obrané fázi soupeře prakticky do ničeho nepustili, nebezpečné byly jen dobře kopané trestné kopy za obranou řadu, ale s těmito míči si poradil brankář Kocourek. Bohužel v útočné fázi nám chyběl důraz v koncovce (Sláma, Kobera) i přesnost finálních přihrávek zejména při rychlých protiútocích (Mašek, Zázrivec) či při průnicích do vápna a zpětných přihrávkách Pavla Živného. Ve druhém poločase pokračovalo vyrovnané utkání s mírnou převahou soupeře. Pak jsme však hru vyrovnali, Martin Sláma využil zaváhání v rozehrávce Bohemky a s přehledem své sólo proměnil ve vedení 1:0. V závěrečných 15-ti minutách jsme hru konečně zrychlili, zjednodušili a častěji se dostávali do šancí. Opět nám však chyběl důraz v koncovce a přesnost ve finálním provedení (Živný, Tuschinovschi, Zázrivec). Soupeř se tak v době našeho největšího náporu dostal do přečíslení dva na jednoho, ale tuto akci zvládl Dan Martinec za pomoci dobrého zákroku Lukáše Kocourka.“