D dorost i přes šance prohrál s Libuší 2:4

po 22.2., Tomáš Bouda

P r a h a - D dorost měl o víkendu nabitý program. Poté co tým prohrál se Zličínem, čekal na Sokolov tým Libuše. V tomto zápase Baník měl několik dobrých střeleckých příležitostí, ale dokázal se prosadit jen dvakrát. Naopak soupeř skóroval čtyřikrát a v utkání tak zvítězil. První gól Baníku padl po vlastním gólu soupeře, v závěru poté přidal druhý gól Martin Sláma.

přát., neděle 21.2.2010
Libuš - FK Baník Sokolov  4:2  (2:0)
Branky: 22. - 1:0, 37. - 2:0, 55. vlastní, 62. - 3:1, 70. - 4:1, 75. Sláma (Radler).
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Rau – Faber, Chmelenský, Martinec, Radler – Szewieczek, Mašek, Plechatý, P. Peterka – Sláma (10. Kalous), Šamberger;
2. poločas: Rau – Faber, Chmelenský, Martinec (65. Plechatý), D. Peterka (70. Kalous) – Plechatý (60. Szewieczek), P. Peterka, Mašek, Kalous (60. Škoda) – Sláma, Radler.

Ve druhém nedělním utkání opět začal Baník aktivně, ale bohužel znovu bez gólového efektu. Hráči si vypracovali dobré střelecké příležitosti, ale prosadit se nedokázali. Naopak Libuš se ukázala v prvním poločase jako velmi produktivní celek, když dvakrát skórovala a Baník tak prohrával 2:0.

Do druhého poločasu vstoupil Baník se snahou zvrátit utkání. V 55. minutě se podařilo snížit na 1:2, když si soupeř vstřelil vlastní branku. Bohužel Libuš v 62. a 70. minutě znovu dvakrát skórovala a vedla už 4:1. Zkorigovat se podařilo Martinovi Slámovi v 75. minutě. Poté si Baník ještě vypracoval několik šancí, ale skóre se již neměnilo a Libuš zvítězila 4:2

Trenér Petr Götzl: "I druhý zápas jsme odehráli velmi aktivně. Ve 2.minutě sice musel dobře zasahovat Tomáš Rau, ale pak jsme dobře drželi balón a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Ve 13. minutě se dostal, po pěkné kombinaci a finální přihrávce Szewieczka, do velké šance Šamberger, ale přestřelil. Ve 22. minutě přišel zbytečný faul před naším vápnem a po centrovaném balónu i naše zaváhání – 1:0. Do poločasu jsme pak inkasovali ještě jednou po dlouhém křížném balónu a nezajištění beka – 2:0. Druhý poločas jsme sice zvýšili aktivitu směrem dopředu, ale zůstala spousta nepřesností a nedůrazu směrem dozadu. A tak měl velkou šanci Kalous a Libuš si dala vlastní branku na 2:1 po průniku Slámy, ale branky pak padali i do naší sítě až na 4:1. Na 4:2 snížil Sláma po dravém průniku Radlera. Pak jsme zahodili ještě několik dalších šancí a minimálně akce z poslední minuty po ose Plechatý – Kalous - Sláma volala po gólu. Chyby v obranné fázi, neproměňování brankových příležitostí, a špatný herní výkon ve druhém poločase proti Zličínu, nás tak stály lepší výsledky v obou utkáních.“