C žáci porazili Vary

ne 27.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - V přátelském utkání C žáků s Karlovými Vary hosté sice rychle vedli, baníkovci ale poté předvedli ukázkový obrat a zvítězili 5:1.

přát., neděle 27.2.2011
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  5:1  (2:1)
Branky: 8. 0:1, 20. 1:1 Unger (Nguyen), 24. 2:1 Kraclík, 50. 3:1 Vican, 67. 4:1 Žolna (Nguyen), 70. 5:1 Štěpánek
FK Baník Sokolov: Štrunc – Balogh, Štěpánek, Stockner, Žolna – Kraclík, Parth, Vican, Biker – Nguyen, Unger
Střídali: Burda, Hollý, Kaucký, Kýček L.

V dalším přípravném utkání na jarní sezónu nastoupili mladší žáci C FK Baník Sokolov proti mladším žákům 1.FC Karlovy Vary. Utkání se hrálo v délce 2x35 minut.

V prvním poločase začali žáci Baníku dobře, soupeře prakticky nepustili na vlastní polovinu a sami se tlačili do útoku. Z úvodního náporu však žádná branka nepadla, i když si baníkovci vypracovali tři tutovky. V 8. minutě udělal však sokolovský brankař hrubku – neudržel v rukavicích lehkou střelu a soupeř doklepl do prázdné branky - 0:1. Baník poté pokračoval v nátlakové hře, ale často jej brzdila špatná kombinace a nepřesné finálové přihrávky. Přesto se domácí dočkali, a to ve 20. minutě, kdy Nguyen hlavou posunul balón do šestnáctky na Ungra a ten se sám proti brankařce prosadil 1:1. Ve 24. minutě po rozehrání nepřímého kopu do velkého vápna se míče zmocnil Kraclík a posunul Baník do vedení 2:1. Tak také skončil první poločas.

V druhé polovině hry pokračoval Sokolov v náporu, ale opět se nedařila kombinaci a také opět došlo na neproměňování vyložených šancí. Přesto se v 50. minutě po rozehrání rohu prosadil ránou z voleje Vican - 3:1. V 67. minutě Nguyen ideálně přihrál do šestnáctky Žolnovi a ten nadvakrát překonal brankaře a zvýšil tak na 4:1. V poslední minutě utkání se zaskvěl pěknou střelou z 16 metrů pod břevno Štěpánek - 5:1 a uzavřel tak brankový účet utkání.