C žáci nedokázali udržet vedení v Chrudimi

út 15.9., Jan Kašpar

Po vítězném domácím utkání zavítali C žáci do Chrudimi, kde se utkali s místním AFK. Dobře rozehrané utkání bohužel sokolovšťí nedokázali dovést do vítězného konce a ze středu Čech tak odjížděli s prázdnou.

6.kolo, sobota 12.9.2009
Chrudim - FK Baník Sokolov  3:2  (0:2)
Branky: 18. Olah, 29. Badocha
FK Baník Sokolov: Procházka – Kníř (52. Herink), Čermák, Denk, Rubeš (36. Holeš)– Stropek, Badocha, Gaspár (35. Javorský), Hašek – Oláh, Koubek (43. Kohajda)

C žáci Baníku zajížděli na zápas šestého kola České ligy mladších žáků na venkovní zápas proti Chrudimi.

Do utkání lépe vstoupili sokolovšťí, kteří byli po celý první poločas aktvinějším týmem. Jejich snaha byla poprvé odměněna v 18. minutě, kdy po pěkné kombinaci vstřelil branku na 1:0 Oláh. Hned po vstřelené brance mohli hosté své vedení zvýšit, Koubek ale v dobré pozici nastřelil pouze tyč branky domácího brankáře. Minutu před koncem se ale už Baníkovci dočkali - na 2:0 zvýšil z dorážky Badocha. Po první půli tak sokolovšťí drželi nadějné vedení o dvě branky.

Druhý poločas však našim žákům bohužel hrubě nevyšel, když domácí dvěma slepenými brankami v rozmezí od 33. do 35. minuty srovnali na 2:2. Další rána pro Sokolov přišla v 51. minutě, kdy se po hrubé chybě sokolovské obrany dostali chrudimšťí do vedení 3:2, které i přes závěrečnou šanci Herinka udrželi až do konce.

Trenér Stanislav Galisz: "Dnes jsme ztratili utkání, které jsme mohli s přehledem vyhrát. V první půli jsme byli aktivní, vytvořili si dvoubrankový náskok, navíc jsme si dokázali vytvářet i další šance, které jsme ale neproměnili. Bohužel do druhé půle jsme nastoupili nekoncentrovaní a získaný náskok brzy ztratili. Musíme se naučit hrát disciplinovaně celé utkání, ne jenom poločas.“