C žáci nasázeli Bohemce pět branek

ne 15.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - I C žáci pod vedením trenéra Gabrleho zahájili svou sezonu v Divizi mladších žáků. Prvním soupeřem jim byla pražská Bohemka, která si přivezla o rok mladší hráče, než byli sokolovšťí. Baník si vítězství vybojoval již v první půli, kterou vyhrál 4:0. V druhém poločase naši žáci přidali ještě jeden gól a zvítězili tak 5:0.

2.kolo, neděle 15.8.2010
FK Baník Sokolov - Bohemians 1905  5:0  (4:0)
Branky: 6. Štěpánek, 8., 17. Vican, 30. Kraclík, 46. Malý (vlastní branka)
Rozhodčí: Šmat - Balhar, Francúz
FK Baník Sokolov: Korel - Balogh, Samek, Stockner, Kaucký - Kraclík, Vokáč, Parth, Kocour - Vican, Štěpánek
Střídající: Frána, Číž, Hollý, Nguyen, Kýček
Bohemians 1905: Fiala - Ješko, Malý, Riegger, Šimeček - Macháč, Richter, Herman, Farkaš - Stojka, Hisem
Střídající: Zita, Kopecký, Krása
Počet diváků: 40

Trenéři obou soupeřů si dnes poprvé vyzkoušeli nové pravidlo o střídání, a sice, že od letošní sezony se hráči střídají hokejově.

C žáci hráli od začátku, jak je jejich dobrým zvykem, bojovně, agresivně a měli více ze hry. Bohemka se tak musela soustředit především na obranu. C žáci nastoupili v dobrém tempu, což se brzy začalo projevovat na skóre. V 6. minutě prošel vápnem hostů Štěpánek, a následně po zemi zasunul balon do branky - 1:0. Poté v 8. minutě se podařilo Vicanovi uniknout všem obráncům Bohemky a následně překonal i brankáře Fialu - zvýšil tak na 2:0. V dalších minutách se Bohemka pokoušla převzít iniciativu, a Baník tak mohl hrozit z rychlých brejků. V 17. minutě zafungovala spolupráce Balogha s Kraclíkem - prvně jmenovaný posunul Kraclíkovi do běhu a ten následně naservíroval přesnou přihrávku před branku Vicanovi, který bez problémů vstřelil svou druhou branku v zápase - 3:0. Poté pokračoval zaběhnutý obraz hry s převahu Baníku a bráněním hostů. To však hostům příliš úspěchu nepřinášelo, v poslední minutě první půle totiž počtvrté inkasovali. To se Kraclík dostal do úniku, hostujcí Šimeček chtěl proti němu hrát tělem, Kraclík se mu však šikovně vyhnul a sám před brankou prostrčil balon golmanovi Fialovi mezi nohama - 4:0.

Do druhé půle začalo nepříjemně pršet, díky čemuž už nebylo na hřišti k vidění příliš fotbalové krásy. Oba týmy se držely spíše ve středu hřiště a nadějných akcí bylo po hříchu málo. I přesto ale ještě jedna branka padla. Stalo se tomu tak ve 46. minutě, kdy Kryštof Kýček centroval zleva před branku, tam si však balon nešťastně srazil do vlastní branky Malý - 5:0. Oba týmy poté už zápas spíše dohrávaly, docházelo k mnoha nepřesnostem v rozehrávce. V 58. minutě přišla defenitivně poslední šance, kterou si opět připsali naši C žáci. Hollý na polovině totiž poslal do běhu Štěpánkovi, který tak postupoval sám na branku. Akci však chtěl dovést až ´do kuchyně´, nasadil brankářovi kličku a jeho následná střela trefila jen levou tyč. To však baníkovce nakonec nemuselo vůbec mrzet, Bohemku totiž porazili 5:0.