C žáci nadělili Podolí kanárka

ne 29.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Pověstných šest branek, tedy "kanárka" nasadili naši C žáci dnes v chladém počasí v zápase proti Podolí. Většina branek padla v prvním poločase, který Baník vyhrál 5:0. V druhé části a přidal ještě jednu branku Štěpánek a o výsledku tak bylo rozhodnuto.

4.kolo, neděle 29.8.2010
FK Baník Sokolov - Podolí Praha  6:0  (5:0)
Branky: 11. Vokáč, 13. Vican, 17., 26. Unger, 28. Samek, 44. Štěpánek
ŽK:
ČK:
Rozhodčí: Pešek - Kobielský, Vokoun
FK Baník Sokolov: Korel - Balogh, Samek, Stockner, Nguyen - Biker, Parth, Vican, Vokáč - Žolna, Unger
Střídající: Kraclík, Číž, Hollý, Štěpánek, Kýček K., Gabrle, Kýček L.
Podolí Praha: Fišer - Jebavý, Bláha, Rejchrt, Smola - Spitzkopf, Andrle, Vlach, Konvalina - Kučera, Sobotka
Střídající: Lukeš, Kubánek
Počet diváků: 20

Začátek utkání se nesl ve znamení svižného fotbalu z obou stran, často byly k vidění osobní souboje. Přesto měli více ze hry naši C žáci, kteří se díky dobré kombinaci často dostávali do nadějných střeleckých pozicí. To se také během celého utkání ukázalo jako největší rozdíl mezi oběma týmy - Podolí totiž často prohrávalo v soubojích jeden na jednoho, a na dostřel domácí brance se příliš nedostávalo. Naopak Baníku se především v prvním poločase brankově dařilo a zaslouženě tak zvítězil.

Jak šly minuty:
8. minuta - po centru z levé strany od Žolny střílel Vican, jeho střela ale až do branky nedošla. Vznikl tak nebezpečný závar doprovázený několika dalšími střelami, ani jedna se ale neujala
11. minuta - Vokáč dostal balon po pěkné rychlé útočné akci, před vápnem se mu podařilo obejít Konvalinu a přízemní střelou poslal Baník do vedení 1:0
13. minuta - Vican unikl obraně hostí středem hřiště a celou akci vyšperkoval krásnou střelou do šibenice - 2:0
17. minuta - Žolna opět z levé strany poslal centr do vápna, tam se balonu ujal Unger a upravil na 3:0
26. minuta - Téměř totožná situace jako při předchozím gólu. Opět dobře zafungovala spolupráce Žolna-Unger, po přesném centru zleva druhý jmenovaný zvýšil už na 4:0
28. minuta - Domácí zahrávali standardní situaci. Zdánlivě snadný centr ale vypadl brankáři Fišerovi rukavic a Samek měl při dorážce snadnou práci - 5:0
40. minuta - Kryštof Kýček dobře vystihl rozehrávku brankáře Fišera a jeho následná střela mířila těsně vedlé levé tyče
44. minuta - V akci opět Kryštof Kýček, který na polovině přesně vyslal do úniku Štěpánka, ten ještě před vápnem nasadil kličku vyběhnuvšímu brankáři Podolí a následně skóroval do prázdné branky

C žáci tak po pětibrankovém přídělu v prvním poločase a šestém gólu v druhé části porazili Slavoj Podolí 6:0.