C dorost v souboji o čelo tabulky vyhrál

po 26.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - V nedělním utkání divize dorostu hostil Sokolov velmi silné a nebezpečné Kladno, které bylo v tabulce před Sokolovem. Hosté své kvality rozhodně potvrdili a prezentovali se kvalitním výkonem. Ani to však nestačilo na sokolovský Baník, který zvítězil 3:1 a posunul se na druhou pozici za Viktorii Žižkov. Baník má však ještě k dobru zápas v České Lípě. Góly v utkání s Kladnem dávali Jakub Bartoš, který se trefil dvakrát a střídající Michal Kobera.

12.kolo, neděle 25.10.2009
FK Baník Sokolov - SK Kladno  3:1  (1:0)
Branky Sokolova: 1. a 67. Bartoš, 77. Kobera
FK Baník Sokolov: Susko – Radler, Kopecký, Pachta, Glanc – Friedl (19. Špak), Dudešek (79. Koubek), Špírek, Tůma, Ferko (73. Gašpar) – Bartoš (77. Kobera).
Počet diváků: 50

Souboj o čelo tabulky začal pro Sokolov výborně. Hned v první minutě skóroval pěknou brankou útočník Jakub Bartoš. V dalším průběhu první půle měli více míč na svých kopačkách hosté, ale brankově se nevyjádřili a tak šel Baník do kabin s vedením 1:0.

Po změně stran se již kladenští trefili. Na centr z přímého kopu si v 54. minutě nejlépe naskočil hostující stoper a vyrovnal - 1:1. Sokolov se však naštěstí brzy dočkal druhého gólu. Jakub Bartoš postupoval sám na gólmana a věděl si rady - 2:1. V 77. minutě pak přidal Sokolov uklidňující třetí gól. Střídající Libor Gašpar zatáhl míč až do vápna, z úhlu vystřelil a brankář vyrazli jen ke zcela volnému Michalu Koberovi, pro něhož nebyl problém dopravit míč do prázdné branky. Baník si tak připsal velmi důležitou výhru 3:1.

Trenér František Krejčí: „Našim dalším soupeřem bylo Kladno a to potvrdilo, že jeho místo mezi nejlepšími mužstvy divize není náhodné. Bylo velmi kvalitním, fotbalovým a kompaktním týmem. Naši hráči sice začali dobře, rychle jsme dali krásnou branku, ale postupem času jsme začali hodně chybovat v rozehrávce, nechali jsme soupeři až příliš prostoru ke kombinaci, byli jsme daleko od hráčů a soupeř nás kombinací rozebíral a dostával pod tlak. Naštěstí jsme hráče Kladna příliš nepustili do šance. Protože se až tak nedařilo, změnili jsme do druhého poločasu herní systém. Přesto jsme nedokázali držet míč na kopačkách, soupeř byl velice nepříjemný a my jsme často nakopávali míč dopředu bez mezihry. Hosté nakonec srovnali skóre, ale naštěstí ne nadlouho, brzy jsme šli opět do vedení. Povedlo se i střídání, když se oba střídající hráči zasloužili o třetí branku a toto dvoubrankové vedení jsme už udrželi. Smekám před soupeřem, před výkonem, kterým se v Sokolově prezentoval. Byl velmi aktivní, současně dobře kombinoval. Naštěstí hráči Kladna byli nebezpeční hlavně a především ze standardek, kde se prosazovali jeho vysocí hráči. Ti nebyli naštěstí přesní v zakončování. Byl to velmi náročný zápas, v kterém jsme sice nebyli tak kombinačně zdatní jako obvykle. Na druhé straně jsme rozhodně bojovali, navíc jsme byli více nebezpeční před brankou soupeře, což bylo nakonec rozhodující pro konečný účet utkání. Jsem rád, že se tentokrát prosadili naši útočníci, kteří poslední zápasy nebyli tak produktivní jako obvykle.“