C dorost se dočkal prvních bodů

po 23.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve třetím kole České ligy mladšího dorostu se C dorost poprvé představil doma. A poprvé se podařilo také bodovat. Baník porazil svého soupeře z Písku 2:1 po poločase 1:1. Branky domácích stříleli Václav Škoda a Larbi Slimi. V dalším zápase nastoupí svěřenci Tomáše Hájka na hřišti Mostu B.

3., sobota 21.8.2010
FK Baník Sokolov - Písek  2:1  (1:1)
Branky: 21. – 0:1, 22. Škoda – 1:1, 55. Slimi – 2:1.
FK Baník Sokolov: Rau – Szewieczek (41. D. Peterka) , Martinec, Chmelenský, Radler – Škoda (41. Živný), Kravar, Plechatý (41. Kalous), Zázrivec (41. Duzbaba) – Sláma, Slimi.

Baník sice v prvním poločase nepodával ideální výkon, ale přesto byl o něco lepším týmem. Jenže vedení se ujali hosté, kteří skórovali po rohovém kopu 0:1. Baník ale odpověděl vzápětí. Chmelenský přihrál do běhu Václavovi Škodovi, který byl úspěšnější než hostující obránce a vyrovnal – 1:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Do druhého poločasu provedl trenér Hájek několik změn. Baník byl již jednoznačně lepším celkem a v 55. Minutě se dočkal vítězného gólu. Kombinaci Kalouse a Slámy zakončoval Larbi Slimi a C dorost vedl 2:1. Soupeř si také zahrozil, ale skóre se již neměnilo a tak si Baník po vítězství 2:1 připsal do tabulky první bodový zisk.

Trenér Tomáš Hájek: „První poločas byl z naší strany ve znamení individuálních chyb (zkažené přihrávky, nepokrytí hráče soupeře, zbrklé zakončení), přesto jsme si vytvořili mírnou převahu, na vedoucí branku soupeře jsme zareagovali takřka okamžitě po rozehrání, Chmelenského kolmou přihrávku do běhu dokázal Škoda ve sprinterském souboji s obráncem hostí usměrnit k tyči. Druhý poločas už jsme byli výrazně lepším týmem, avšak stále se nám nedařila finální přihrávka a zakončení, přesto jsme dokázali vstřelit vítěznou branku po velmi dobré kombinaci Kalouse, Slámy a Slimiho. Soupeř hrozil zejména z rychlých brejků a standardních situací. "