C dorost rozhodl o vítězství v deseti

po 21.9., Tomáš Bouda

Horní Měcholupy - Ačkoliv Horní Měcholupy neměly před utkáním ani jeden bod, dlouho tento soupeř vedoucí Baník trápil. Po poločasovém vedení 0:1 se museli svěřenci trenéra Krejčího srovnat s vyloučením stopera Kopeckého a také inkasovaným gólem. Se vzniklou situací se ale hráči vypořádali velmi dobře a zvítězili 1:5. Třemi brankami se blýskl záložník Miroslav Špírek.

7.kolo, sobota 19.9.2009
Horní Měcholupy - FK Baník Sokolov  1:5  (0:1)
Branky: 28. Špírek, 55. – 1:1, 59. Špírek, 69. Bartoš, 73. Bartoš, 77. Špírek.
ČK: Kopecký
FK Baník Sokolov: Susko – Glanc, Tůma, Kopecký, Iterský (73. Tuschinovschi) – Špak (47. Gašpar), Dudešek, Špírek, Friedl (69. Hrubý) – Kobera (58. Koubek), Bartoš.

Na hřišti dosud nebodujících Horních Měcholup se C dorost nemohl dlouho prosadit. Povedlo se to až Špírkovi ve 28. minutě. Do přestávky se už skóre neměnilo. Po změně stran se prosadili také domácí. Trefili se z trestného kopu, kterému předcházela červená karta pro Kopeckého - 1:1. Inkasovaný gól však Baník nabudil. Zanedlouhou se z trestného kopu trefil také sokolovský Špírek 1:2. Po vstřeleném gólu kraloval na hřišti už C dorost, který přidal další tři branky. Dvakrát skóroval Bartoš a hattrick dovršil Špírek.

Trenér František Krejčí utkání zhodnotil následovně: „V prvním poločase jsme sice byli lepším mužstvem, ale naše hra neměla ten správný náboj a byla zbytečně komplikovaná. Bylo to hodně statické a spíše než fotbalově, jsme se snažili soupeře přetlačit silou. Naše jednobrankové vedení bylo ale zasloužené a odpovídalo poločasovému průběhu hry. V druhém poločase domácí stačili vyrovnat, když kopali trestný kop za faul, po kterém šel předčasně pod sprchy Kopecký. Brankář Susko vyrazil míč před sebe a domácí hráč už neměl problém uklidit ho do branky. Inkasovaná branka nás naštěstí probudila a hráči začali předvádět hru, na kterou jsme od nich zvyklí. Zrychlená práce s míčem, pěkné kombinace, bylo to najednou mnohem fotbalovější. Rychlou odpovědí a důležitým momentem byl pak dobře kopnutý trestňák Špírka, po kterém jsme šli opět do vedení. I v deseti jsme pak na hřišti jasně dominovali a přidali další pěkné branky a zaslouženě nakonec zvítězili. Začátek sice nebyl optimální, ale zlepšená, zjednodušená a hlavně zrychlená hra v druhém poločase přinesla ovoce a i v deseti hráčích jsme pak měli zápas zcela pod kontrolou.“