C dorost přestřílel Karlovy Vary

út 29.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v / V krajském derby mladších dorostů hostil Sokolov rivala z Karlových Varů. Hosté v zápase nedali Baníku nic zadarmo a tak se bojovalo o každý centimetr na hřišti. Nakonec se radoval Sokolov, který přestřílel Vary 5:3. Dvakrát se trefil obránce Robert Iterský a také útočník Jakub Bartoš, jednu branku zaznamenal David Friedl.

8.kolo, neděle 27.9.2009
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  5:3  (1:1)
Branky: 2. Friedl, 17. – 1:1, 44. Iterský, 53. Iterský, 57. – 3:2, 60. Bartoš, 70. – 4:3, 76. Bartoš.
FK Baník Sokolov: Rau – Iterský (78. Tuschinovschi), Tůma, Pachta, Glanc – Friedl, Dudešek (53. Hrubý), Špírek, Špak – Kobera (61. Gašpar), Bartoš.

Do zápasu vstoupili domácí hráči ideálně. Již ve druhé minutě se trefil záložník David Friedl a Baník vedl. Kvalitní soupeř z Karlových Varů však brzy také skóroval a byl sokolovskému celku zcela vyrovnaným protivníkem.

Po změně stran přišly velké chvíle Roberta Iterského. Ve 44. minutě nejdříve tento obránce poslal Baník do vedení. V 53. minutě tentýž hráč zvýšil na 3:1. Za další čtyři minuty sice hosté snížili, ale vzápětí Jakub Bartoš poslal Baník opět do dvoubrankového vedení. Zápas plný osobních soubojů zdramatizovali hosté gólem v 70. minutě. Uklidnění přišlo po dalším gólu Jakuba Bartoše, jenž upravil na konečných 5:3. Sokolovské vítězství se však nerodilo vůbec snadno.

Trenér František Krejčí: „Náš další soupeř, mladší dorostenci Karlových Varů, disponují v kategorii divizních týmů kompletním a poměrně kvalitním ročníkem ´93, kteří mají za sebou zápasy se všemi mužstvy z nejvyšších pater tabulky. Se všemi odehráli vyrovnané zápasy a proto jsme očekávali kvalitního soupeře, navíc bylo vidět, že se jednalo o karlovarské derby. Množství osobních soubojů, spousta žlutých karet, chvíli byli lepší hráči Baníku, chvíli byli více vidět hráči soupeře. Jenom na šance jsme byli o poznání pilnější, spousta jich však zůstala neproměněných. Jsem spokojen, že jsme nakonec zápas herně, ale také výsledkově zvládli. Tentokrát to však bylo více o bojovnosti než o fotbalové kráse. Celkově jsme ale byli o trochu lepším mužstvem a nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Soupeř potvrdil to, co jsme od něj očekávali - byl důrazný, velmi nepříjemný svým napadáním, dokázal prověřit naší obrannou činnost a nepochybně půjde po dalších zápasech tabulkou nahoru.“