C dorost přes dobrý první poločas prohrál 6:0

út 8.12., Tomáš Bouda

P r a h a - V druhém přípravném zápase po skončení divize čekal C dorostence starší protivník Junioru Praha. Tento tým hraje divizi staršího dorostu, přesto věkový rozdíl nebyl ze začátku znát a Baník svého soupeře přehrával. Rozdílem v prvním poločase však byly vstřelené branky, na které vyhrál Junior 3:0. Jelikož i ve druhém poločase inkasoval Baník třikrát, připsal si porážku 6:0.

Přípr., sobota 5.12.2009
Junior Praha - FK Baník Sokolov  6:0  (3:0)
Branky: 22. - 1:0, 36. - 2:, 43. - 3:0, 66. - 4:0, 72. - 5:0, 75. - 6:0
FK Baník Sokolov: Rau – Glanc, Tůma, Koubek, Radler – Friedl, Dudešek, Pachta, Špak – Bartoš, Kobera. Střídali: Tuschinovschi, Gašpar, Iterský.

Proti o dva roky staršímu soupeři začal Baník bez ostychu, velmi dobrým výkonem a dostával se do šancí. Bohužel ani jednu z nich nedokázali hráči proměnit. Soupeř ač nebyl lepším týmem, dokázal být maximálně produktivní a do poločasu se ujal vedení 3:0. Po změně stran se v 66. minutě prosadil Junior počtvrté a bylo o výsledku rozhodnuto. Do konce zápasu již měli přažští hráči zápas pod kontrolou, přidali další dva góly a zvítězili 6:0.

Trenér František Krejčí:„Aktuálně osmý celek divize B staršího dorostu nám dal těžkou lekci z produktivity. Výsledek utkání sice naznačuje jasné vítězství Junioru, jenže ono to v prvním poločase na hřišti vypadalo úplně jinak. Kdo čekal bušení starších dorostenců do mladších, ten se spletl. K překvapení všech v prvním poločase na hřišti dominovali mladší dorostenci Baníku. Byli lepším týmem, dobře kombinovali, připravili si hned několik tutovek. Jenže ani dvě čisté šance Bartoše, dvě Špaka a nakonec i Pachty brankou neskončily. Buď je vychytal brankář nebo míč skončil mimo. To domácí si vedli jinak – k jasnému poločasovému vedení jim stačily tři šance, které dokázali bez problémů proměnit. Do druhého poločasu jsme pak prostřídali, náš herní nesouhlas s brankovým stavem domácí umlčel soupeř velmi záhy čtvrtou brankou a bylo po zápase. Zápas se pak dohrával za naší beznaděje, domácí ovládli utkání a postupně přidali další dvě branky. Hráči Baníku překvapili a odehráli výtečný první poločas. O lepší výsledek je připravila střelecká nemohoucnost a tři hrubky, které domácím stačili k tříbrankovému náskoku v poločase, který byl pro vývoj utkání rozhodující. Na lepší výsledek jsme pak už jednoduše neměli.“